Річна бойова програма за три тижні: вишкіл українських військових у Німеччині
Українські військові прибули на вишкіл до Німеччини, де відпрацьовуватимуть бойові завдань та надання першої медичної допомоги. Програму навчань адаптували до потреб Збройних сил України. Через нагальність вишкіл суттєво скоротили у часі. Однак на ефективності програми це не позначилося. Більше дивіться у сюжеті журналіста "5 каналу" Антона Кучеренка.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Опанувати річну бойову програму за три тижні здається нереальним, але не для українських військових у Німеччині. На тренувальний полігоні у місті Меккерн прибули 56 солдат з України. Наступні три тижні вони проведуть в інтенсивних тренуваннях: отримають загальну військову підготовку, вчитимуться надавати медичну допомогу побратимам, опанують і ремесло військових інженерів, лаштуватимуть свої міни та знешкоджуватимуть ворожі.
"Ми реагуємо на запити, які мають українці. Вони кажуть нам, що їм потрібно, і ми дослухаємося. Водночас у них також вчимося й ми. Намагаємося бути гнучкими. Сьогодні нам це не потрібно, але ми не знаємо, що може знадобитися за чотири тижні. Крім того, ми не знаємо, кого направлять до навчального центру. Цей вибір за Україною. Саме вона ухвалює рішення. У нас є кваліфіковані солдати. У нас є люди, які ніколи раніше не тримали в руках зброї. У нас є молоді солдати. Гнучкість є однією з ключових наших рис", – наголосив пресофіцер програми багатонаціональної підготовки Томас Овербек.
Читайте також: Підготовка пілотів та літаки F-16: подробиці зустрічі Умєрова і міністерки оборони Бельгії.
Втома від війни? Про неї і гадки не мають у навчальному центрі. Військові не гають часу за пустими балачками. Розпорядок тренувань вкрай напружений та інтенсивний. Пробудження з першою зорею, а на відпочинок прямують вже ближче до заходу сонця.
"Втома від війни це взагалі не про нас. Ми тут, щоб навчити людей необхідних знань. Ми стоїмо тут з Україною. Ми не впливаємо на рішення політиків. Ми – лишень маленькі коліщатка в цьому механізмі. Тому ми робимо все можливе, щоб досягти спільної мети", – заявив Томас Овербек.
Темпи підготовки воїнів ЗСУ за кордоном зашкалюють. Від початку великої війни полігони Європи пройшли 100 тисяч українських військових. Програм бойового вишколу декілька. Їхній формат постійно розширюється. Змін зазнає і тактична спрямованість. Навчання підлаштовують до бойових потреб ЗСУ. Вишкіл проходить безперервно. Групи по 50-60 українців змінюють одна одну щотри тижні. Часу нібито небагато, але навіть у таких умовах встигає виникати справжня бойова дружба.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Ми намагаємося розділяти інструкторів та тих, хто проходить підготовку. Адже вони постійно разом, постійно спілкуються. Ми розробили систему, за якої інструктори час від часу змінюють один одного. Так вони не встигають зблизитися. Ми, звісно, не хочемо, щоб ці зв'язки розвивалися далі. Але робимо так, щоб було легше прощатися наприкінці навчань", – зауважила інструкторка Стефані.
Інструктори високо оцінюють поступ українців. Але головну оцінку військові отримають вже у реальних бойових умовах. Після завершення навчань військові повернуться до України, де бої не стихають ні на хвилину. Воїни сподіваються на швидке завершення війни. І звісно – перемогу України.
"Звичайно, все скоро і добре закінчиться. Дай Бог, щоб перемога була на боці України, і ми сподіваємося, що так і буде, і ми будемо так само спілкуватися вдома, з позитивом і усмішкою на обличчі", – підсумував український військовий Дмитро.
Антон Кучеренко, "5 канал".
Дивіться також:
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою: