ППО

"Бучанські відьми": хто ці жінки, які добровільно вирішили оберігати українське небо від "Шахедів" – відео

Війна змусила українських жінок не лише дбати про сімейний затишок, а й брати зброю до рук

"Бучанські відьми" – так вони себе називають. Добровольче формування із жінок уже два місяці тренується оберігати українське небо. Всі вони цивільні, кожна зі своєю болючою історією. Але їх об'єднує шалена мотивація і бажання допомагати ЗСУ. В минулому вчительки, екскурсоводи – тепер справжні янголи-охоронці. Як тренуються і чому вирішили долучитися до Повітряних сил, дивіться далі в сюжеті.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Бучанські відьми" пройшли бойову підготовку зі стрільби з різних типів озброєння. Маючи на озброєнні автомати та спарену кулеметну турель із двох "максимів", встановлених на пікап, вони збивають російські "Шахеди" на підльотах до Києва.

Кожен із підрозділів безперервно тренується у вільний від бойового чергування час. Як стверджують у 114-й окремій бригаді Сил ТРО, захисниці демонструють неабияку майстерність у тактичних маневрах, стрільбі та координації дій у бойових умовах.

"У нашій країні давно йде війна. Прийшло розуміння того, що не тільки чоловіки повинні воювати, а й жінки повинні мати військову професію, наздоганяти наших чоловіків, тому що вони зараз на найскладніших ділянках фронту. Без нас ця війна не закінчиться. Всі країни нам допомагають, Європа нам допомагає, і ми також показуємо, що захищаємо свою землю. Нам потрібна допомога. Ми можемо, але нам потрібна допомога. У нас вистачає духу, сили і мужності. Тому що ми знаємо, за що ми тут стоїмо. Я не хочу, щоб хтось був тут і моя дитина знову кричала, тому що вони налякані", – сказала волонтерка мобільної групи протиповітряної оборони на позивний "Валькірія".

Читайте також: Вночі росіяни атакували керованими ракетами та "Шахедами" – як відпрацювала ППО.

"У всіх дівчат, які сюди приходять, є головне – бажання захистити своїх близьких. Вони беруть на себе відповідальність. Вони захищають не тільки своїх коханих, вони захищають країну в своєму розумінні, в своєму світогляді", – пояснив  керівник штабу Андрій Верлатий.

"Мого чоловіка та брата чоловіка вбили у березні 2022 року. Моє майно знищене – пряме влучення в мою квартиру. Моя мама захворіла, не витримала й теж померла. Отже, мотивація… З 22 червня мій племінник пропав безвісти в бою на Авдіївському напрямку. Отже, у мене є мотивація. Я дуже зла на окупантів Якщо так станеться, і я зб'ю один дрон Shahed, я вважатиму, що моя мета на цій Землі досягнута. Я просто не хочу, щоб він (дрон) завдавав болю", – сказала волонтерка Тетяна.

"Я не хочу, щоб моїм дітям щось впало на голови. Я повинна контролювати цей процес", – зауважила учасниця військового добровольцького формування Бучанської територіальної громади Олена.

"Раніше я займалася цілком мирним заняттям. Я була вчителем. Але зараз війна змінює людей і треба адаптуватися до нової реальності", – сказала волонтерка Олена.

"Є жінки, які теж можуть допомогти. Багато чоловіків відправляють ближче до лінії фронту. Я думаю, що жінки могли б тримати свою передову тут, як "Відьми" – збивати "Шахеди" – ми можемо робити це так само, як і чоловіки. Ми повинні допомогти країні. Я сиджу два роки після повномасштабного вторгнення. Я не маю ніякого відношення до військових. Мені шкода, що я не приєдналася раніше", – додала волонтерка Олена Дударенко.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.