37 градусів тепла – така спека охопила Україну цими вихідними. Люди ризикують отримати сонячний удар. Тож як врятуватися від аномальної спеки цього літа, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Карина Шевченко.
"Україну накриє аномальна спека, яку ми спостерігали у країнах південної Європи та Півночі Африки" – це прогноз синоптикині. Подекуди 37-38 градусів тепла – вже цими вихідними.
Володимир прийшов на пляж, аби освіжитися біля води. Однак на вихідні у столиці затримуватися не планує: "Ми плануємо з'їхати з Києва. Десь на дачу".
Читайте також: Аномальна спека у Європі: прогнози Всесвітньої метеорологічної організації невтішні.
А от Вікторія працює в офісі. Каже: кондиціонери в приміщені набридли, тому такій спеці лише тішиться. Її сонячні промені не лякають.
"Ми просто легко переносимо сонце. Я можу навіть тренуватися. Я вчора тренувалася, в мене була перерва з першої до другої і я тренувалася на вулиці", – розповіла киянка.
З собою взяла і 11-річну доньку. Дівчинка про панамку не забула.
"Я сама їх вдягаю, я сама це розумію. Тому що я вже один раз голову відпекла і дуже вона чухалася потім і боліла. Коли біля води, то теж дуже нормально і не відчувається така спека, а коли ти, наприклад, гуляєш по місту, то тоді не дуже", – сказала донька Вікторії Настя.
Дивіться також відео: ЛІТАЄ вертикально, працює у погану погоду: новий безпілотник від українських стартаперів.
Неймовірна спека охопить усію територію країни, але не надовго, заспокоює синоптикиня.
"Така сильна спека завжди звичайно приходить до нас з Південних широт з районів Африки Сахари. Тому ось так прорвалося таке повітря гаряче. Але тим не менш, я хочу сказати, що наш український клімат, а українською правильно буде – підсоння, найкращий у світі. Тому що ця спека триватиме лише два дні", – запевнила синоптикиня Наталка Діденко.
Така висока температура може бути небезпечною. Якщо довго будете на відкритому сонці, можна заробити тепловий або ж сонячний удар. Найвразливіший час – це з 11 до 16 години.
"Якщо говоримо про наслідки, то ми відчуваємо нудоту, втрату свідомості, підвищення температури тіла, блювоту і багато інших станів навіть до коми", – пояснила терапевтка Лідія Волошко.
Тепловий удар має схожі симптоми, проте отримати його можна не лише перебуваючи на вулиці, а й в машині чи у закритій кімнаті. Так зовсім нещодавно в Америці загинула однорічна дитина, яку бабуся залишила у закритому авто на вісім годин під сонцем. Лікарі стверджують, у групі ризику люди похилого віку, діти та люди, що мають проблеми з серцем. У разі нудоти, слабкості та запаморочення лікарі дають поради, як оговтатися від такого впливу сонця.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Варто відразу йти у тінь, якщо є можливість недалеко, то краще додому. Якщо нам стає зовсім погано: нудота, може бути блювота, підвищення температури тіла, втрата свідомості. Звичайно, багато води випити і вже далі по ситуації в залежності, що з людиною сталося або викликати швидку, або їхати додому", – наголосила терапевтка.
Неодмінний атрибут у спеку – кепка або панама. Вони захистять від сонячних променів та вбережуть від сонячного або теплового удару. Якщо перебуваєте на сонці, обов'язково використовуйте сонцезахисний крем. Варто одягати речі з натуральних тканин, світлих кольорів, вони менше притягують сонячні промені на відміну від темних речей із синтетики. Це порада медиків. Щоб побороти спеку, яка докучає: хтось п'є багато води, як радять лікарі, хтось охолоджувальні напої, деякі рятуються морозивом.
"Їсти їжу, яка не є важка для нашого шлунку. Тобто має бути багато фруктів, багато овочів, не вживати алкоголь або так скажемо звести до мінімум, тому що це інтоксикація для організму", – зауважила лікарка.
Після шаленої спеки – вже у будні дні температура знизиться до 15-18 градусів тепла.
Карина Шевченко, Олексій Тищенко, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.