Долари

Україна отримає грант на $4,5 млрд з Цільового фонду Світового банку – Міністерство фінансів

  Зазначається, що ці грантові кошти були надані Сполученими Штатами Америки

  9 серпня міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту в розмірі $4,5 млрд. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

  Зазначається, що ці грантові кошти були надані Сполученими Штатами Америки.

  "9 серпня міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту в розмірі $4,5 млрд. Дані грантові кошти були надані Сполученими Штатами Америки та направлені до Цільового фонду багатьох донорів у рамках проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні", – мовиться в повідомленні.

  "Висловлюю вдячність уряду Сполучених Штатів Америки та команді Світового банку, завдяки зусиллям яких український уряд продовжує забезпечувати ритмічні виплати заробітних плат, соціальних та пенсійних виплат в умовах боротьби з агресором. Грантове фінансування є надзвичайно важливим для нас, оскільки дозволяє знизити боргове навантаження на державний бюджет України та думати про повоєнну відбудову України", – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

  У Мінфіні розповіли, що грант від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі $4,5 млрд буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги.

  "Грант від Цільового фонду багатьох донорів у розмірі $4,5 млрд буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, таких, як оплата житлово-комунальних послуг, підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо", – наголосили в повідомленні.

  Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

  ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.