Путін і Трамп

Трамп переміг: чи варто Україні чекати на складне перемир'я з росією – CNN

Реальне бажання США припинити цю війну є критично важливим

Дональд Трамп знову обійме посаду президента США. На тлі цих новин загострилися побоювання, що Україні, ймовірно, доведеться адаптуватися до можливого зниження американської підтримки, що матиме значний вплив на конфлікт із росією. Про це пише УНІАН із посиланням на CNN.

Читайте також: Мета нового президента США Дональда Трампа – зупинити всі війни у світі – Sky New.

Під час виборчої кампанії Трамп і його партнер Джей Ді Венс неодноразово висловлювали сумніви щодо продовження масштабної підтримки Києва, зважаючи на те, що війна триває вже більш як два із половиною роки від моменту вторгнення росії. Крім того, Трамп заявив, що США можуть підштовхнути Україну до досягнення складного перемир’я з росією.

"Ця перемога застала Київ у критичний момент, коли росія активізує наступ на східний Донбас. Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський зазначив, що ситуація на передовій "залишається складною", а окремі ділянки "потребують постійного оновлення ресурсів українських підрозділів"", – йдеться у матеріалі.

Тим часом росія отримує додаткові сили від Північної Кореї. За даними американських чиновників, близько 10 тис. північнокорейських військових перебувають у Курській області росії та найближчим часом можуть взяти участь у бойових діях проти України.

Протягом президентства Джо Байдена США надали Україні значну фінансову та військову допомогу, яка, за планами адміністрації, продовжуватиметься до моменту зміни президента.

Яка позиція Трампа?

З Трампом пов’язано суперечливі моменти: він неодноразово хвалив путіна, тоді як у відносинах із президентом України Володимиром Зеленським склалася напружена ситуація. Під час своєї кампанії Трамп навіть натякав на можливість скорочення військової допомоги Україні, мотивуючи це інтересами внутрішньої політики. Зеленський тим часом привітав Трампа і висловив вдячність за "мир через силу".

"Ми з нетерпінням чекаємо ери сильних Сполучених Штатів Америки під рішучим керівництвом президента Трампа. Ми покладаємося на подальшу потужну двопартійну підтримку України в Сполучених Штатах", – зазначив Зеленський.

Трамп неодноразово стверджував, що війни між Україною і росією не було б, якби він був президентом, і обіцяв завершити її, іноді заявляючи, що здатен зробити це за один день.
На дебатах у серпні Трамп відмовився висловити позицію на підтримку перемоги України. У вересні він натякнув, що Україні варто було б "трохи поступитися" росії.

"Будь-яка угода, навіть найгірша, була б кращою за те, що маємо зараз", – заявив Трамп.

На зустрічі із Зеленським у Нью-Йорку він наголосив на важливості "взаємовигідної угоди для обох сторін".

"Якщо ми виграємо, ми вирішимо це дуже швидко", – сказав Дональд Трамп.

Чого хоче Україна?

Україна також шукає дипломатичні рішення, але лише з позиції сили.

"Трамп багато говорить, але я не чув, щоб він казав, що скоротить підтримку України", – сказав Зеленський у жовтні.

Однак в інтерв’ю KBS Зеленський визнав, що "наступний президент США може посилити або послабити підтримку України". Він також наголосив, що "реальне бажання США припинити цю війну є критично важливим".

Перед виборами США та їхні союзники намагалися "закріпити" цю підтримку. НАТО оголосило про місію для координації надання Україні військового обладнання, в основному за підтримки США. Адміністрація Байдена виділила Україні $20 млрд із пакета кредитів G7, значна частина якого фінансується за рахунок заморожених російських активів.

Дивіться також:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.