Сі Дзіньпінь і Еммануель Макрон

Сі Дзіньпінь у Франції: про що говорив Макрон з президентом Китаю і які результати дипломатичного візиту – сюжет

На другий день візиту Сі Дзіньпінь із дружиною вирушив до півдня Франції

Історичний візит президента Китаю Сі Дзіньпіня до Європи триває. Вже другий день китайський лідер гостює у Франції. Разом з Еммануелем Макроном вони вирушили на південь країни. Президент Франції намагається заручитися підтримкою у питанні України. Адже голова Піднебесної не називає агресію росії проти України війною та продовжує з нею дипломатичні відносини. Про що ще говорять президенти і які результати їхнього діалогу, дивіться в сюжеті журналіста "5 каналу" Романа Середюка.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Вперше за 5 років лідер Китаю у Європі. У Парижі з почестями його зустрів Еммануель Макрон разом із дружиною Бріджит. Вітальна церемонія відбулася у Домі Інвалідів. На площі комплексу військовий оркестр зіграв гімни обох країн. Сі та Макрон провели огляд французької Республіканської гвардії та Почесної варти. Французькі чиновники дружньо тиснуть руки китайській делегації і вирушають до Єлисейського палацу. Дорогою їх супроводжувала кінна та мотоциклетна ескадрильї.

У Єлисейському палаці Макрон зустрів і президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн. Головні теми діалогу – торговельні відносини між ЄС і Китаєм та війна в Україні. Останню Сі Дзіньпінь досі називає кризою. Перед переговорами Сі заявив, що Китай, ЄС та Франція хочуть якнайшвидшого припинення вогню в Україні та повернення миру у Європі. Тому закликав до глобального перемир'я під час Олімпіади в Парижі. Додав, що відносини з Європою є для нього пріоритетом. І обидві сторони повинні бути відданими партнерству.

"Китай завжди розглядає свої відносини з ЄС зі стратегічної та довгострокової перспективи. Він розглядає Європу як важливий вимір у своїй дипломатії великих країн із китайською специфікою та важливого партнера на своєму шляху до китайської модернізації. Сподіваємося, що відносини між Францією, Китаєм та ЄС зміцнюватимуть одне одного та процвітатимуть разом", – заявив президент Китаю Сі Цзінпін.

Читайте також: Блінкен: Китай не може одночасно покращувати відносини з ЄС і підтримувати оборонку рф.

Китай і Європа мають спільні інтереси у мирі та безпеці. Проте досягнути цих цілей заважають проблеми в доступі до китайського ринку та торгівлі, каже голова Єврокомісії і додає: між ЄС та Китаєм – міцні дипломатичні відносини. Наступного року відбудеться 50-та річниця з моменту їх встановлення.

"У нас є значні економічні відносини між ЄС і Китаєм. Оновлений обсяг торгівлі становить 1,3 мільярда євро на день. Але ці відносини також піддаються виклику, наприклад, через надлишок потужностей, спричинений державою, нерівний доступ до ринку та надмірну залежність", – сказала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Потім Сі та Макрон продовжили діалог удвох. Франція сподівається збільшити експорт агропродукції до Китаю. Зі свого боку, вона більше відкриватиме свій ринок для Піднебесної та вітатиме збільшення інвестицій з боку китайських компаній.

"Європейський Союз сьогодні є найбільш відкритим континентом і ринком у світі. І наша торговельна економічна та технологічна політика ніким не диктується. Ми хочемо, щоб ринок був суверенним і незалежним. Але ми хочемо відстоювати власні інтереси з повагою до всіх. Однак це не продиктовано якимось зростанням міжнародної напруги", – наголосив президент Франції Еммануель Макрон.

На другий день візиту Сі Дзіньпінь з дружиною вирушив до півдня Франції. Поблизу Піренейських гір їх зустріло подружжя Макронів. У горах лідери пообідали. Пари дісталися туди в окремих автомобілях. Еммануель Макрон показав китайському колезі свої улюблені місця. Адже там народилася його бабуся по материнській лінії. Після дводенного візиту Франції Сі ще відвідає Угорщину та Сербію. Але китайський лідер пропустив псевдоінавгурацію свого партнера путіна.

Тим часом видання Bloomberg пише: Сі, ймовірно, прийме російського диктатора після повернення до Пекіну. Це буде перша вилазка так званого президента боліт після чергового вступу на посаду.

Роман Середюк, "5 канал".

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.