Українські артилеристи дякують за М777

Польща в засекреченому цеху ремонтує пошкоджену артилерію та бронетехніку з України – WSJ

Завод працює у три зміни цілодобово, крім того, постійно контактує з українцями на полі бою

Польща розгорнула масштабну ремонтну операцію для відновлення пошкодженої української артилерії і бронетехніки та повернення їх на поле бою. Про це ідеться в репортажі The Wall Street Journal.

Зазначається, що ремонтом займаються працівники підприємства, що належить Polish Armaments Group, у місці, яке видання зобов'язалося не розголошувати.

Завод працює у три зміни цілодобово, крім того, постійно контактує з українцями на полі бою, підказуючи за допомогою зашифрованих програм, як ремонтувати танки, ракети та інше озброєння на місці.

Видання пише, що за роботою цеху стежать озброєні офіцери Агентства внутрішньої безпеки, завданням яких є недопущення диверсій, подібних до тих, що вразили збройові заводи в інших країнах, зокрема у Болгарії.

Кожен з приблизно 400 працівників, залучених до робіт, має бути громадянином Польщі. Процес перевірки нових працівників може тривати кілька місяців.

Автори репортажу побачили у великому цеху "розміром з футбольне поле", зокрема, три 155-міліметрові самохідні гармати AHS Krab, ремонтом яких займався технічний персонал.

Надалі Польща відіграватиме важливу роль у ремонті та обслуговуванні американських танків Abrams та німецьких Leopard 2, що надходитимуть в Україну.

Як повідомляв 5.UA, у середу канцлер ФРН Олаф Шольц офіційно підтвердив намір Німеччини передати Україні основні бойові танки Leopard 2, які Київ просив вже тривалий час. На першому етапі Берлін надасть роту із 14 танків Leopard 2 A6 із запасів Бундесверу. Він також дозволить іншим країнам реекспортувати танки Збройним силам України. Всього Київ може отримати від європейських партнерів приблизно 90 бойових машин типу Leopard 2.

Крім того, влада США погодилася передати Україні 31 танк М1 Abrams.

Дивіться також відео: 12 країн готові надати Україні танки LEOPARD – докладно

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.