Польський танк PT-91

Польща готова передати Україні 60 танків PT-91 на додачу до Leopard 2

Leopard 2 від Польщі мають надійти в Україну упродовж кількох наступних тижнів

Польща готова передати Україні 60 танків PT-91, окрім обіцяних раніше 14 танків Leopard 2. Про це в інтерв'ю канадському телеканалу CTV News повідомив голова польського уряду Матеуш Моравецький.

"Польща була першою країною, яка поставила 250 танків. Зараз ми готові відправити 60 наших модернізованих танків PT-91, а також 14 танків Leopard 2", - повідомив глава польського уряду.

Він наголосив, що для України наявність сучасних танків є дуже важливим фактором, враховуючи, що росія може мати їх до 15 тисяч.

"Якщо ми не хочемо, щоб Україна перемогла, ми маємо бути дуже відкритими та наполегливими у своїй підтримці", – заявив Моравецький.

Він підкреслив, що Польща зараз здійснює чергові кроки, аби різні країни приєдналися до міжнародної коаліції щодо передачі Україні танків Leopard 2.

Раніше заступник міністра національної оборони Польщі Войцєх Скуркевич повідомив, що Польща планує передати Україні танки Leopard 2 упродовж кількох наступних тижнів.

PT-91 – це польський основний бойовий танк, який є модернізованою версією радянського танка Т-72М1.

РТ-91 має сучасні системи керування вогнем та зв'язку. Захист танка і екіпажу додатково посилений навісним динамічним захистом. Бойова машина оснащена дизельним двигуном PZL-Wola S-12U потужністю 850 к. с. власного виробництва.

У 2022 році Польща вже передала Україні партію таких танків.

Нагадаємо, 25 січня уряд Німеччини погодив передачу Україні 14 танків Leopard. Окрім того, ФРН дозволила реекспорт танків Україні з інших країн.

Загалом Європа має намір поставити ЗСУ два танкові батальйони по 40 Leopard у кожному.

Раніше німецький концерн Rheinmetall готовий передати Україні 139 танків Leopard.

Читайте також: Танки, САУ, сотня БТР і не тільки: Британія офіційно оголосила про рекордну військову допомогу для України

Дивіться також відео: 12 країн готові надати Україні танки LEOPARD – докладно

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.