"Перейти до проактивної готовності": у ЄС рекомендують підготувати запаси їжі та води на випадок війни з росією
У Євросоюзі підготували звіт, що стосується цивільної та військової готовності країн Європи. Громадянам рекомендують зробити запаси їжі та води на випадок війни або іншої "великої надзвичайної ситуації".
Про це повідомляє видання Newsweek.
Звіт підготував колишній президент Фінляндії та спеціальний радник президента Єврокомісії Саулі Нііністе. Документ містить 165 сторінок і вже був представлений президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн.
У звіті наголошується, що ЄС не був готовий ані до пандемії COVID-19, ані до агресії росії проти України, і що необхідно перейти "від реакції до проактивної готовності".
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Також зазначається, що ЄС повинен порадити домогосподарствам своїх країн бути готовими до самозабезпечення протягом щонайменше 72 годин у разі надзвичайної ситуації.
Країни-члени зобов'язані надати своїм громадянам поради щодо формування необхідних запасів, організації евакуації та забезпечення доступу до екстрених служб тощо.
Крім того, у документі наведено список предметів, які треба мати на випадок надзвичайної ситуації. Серед них – запаси їжі, напоїв і медикаментів, ліхтарі та радіоприймачі на батарейках.
"Ці поради спрямовані на те, щоб підготувати громадян ЄС до надзвичайних ситуацій – від чергової пандемії до екстремальних погодних умов або збройної агресії. Хоча у звіті російська агресія не називається єдиною можливою загрозою, вона вказується як головна", – пише видання.
"У нас немає чіткого плану, що робитиме ЄС у разі збройної агресії проти держави-члена. Загроза війни, яку становить рф для європейської безпеки, змушує нас розглядати це як центральний елемент нашої готовності, не припиняючи роботу над підготовкою до інших серйозних загроз", – зазначається у звіті.
У документі зазначається, що хоча найбільше загрозу агресії з боку рф відчувають її найближчі сусіди, будь-які дії росії проти однієї з країн-членів ЄС матимуть наслідки для всіх 27 держав блоку.
Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Марк Рютте та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн домовилися про зміцнення співпраці Альянсу та ЄС на тлі загарбницької війни росії проти України.
Дивіться також: