Грандіозний розгром путіна. Курська операція українського війська – уже не таємниця. Завісу відхилили напередодні. Головком і президент розповіли, куди саме просунулися ЗСУ. У кремлі – істерика. Там скликають чергові засідання і мізкують, що робити. А що буде далі? Що принесе Україні блискавична, проте нелегка Курська операція? Думки експертів дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Тримали інтригу і нарешті розповіли. Сили оборони України просуваються вглиб росії. На Курщину підрозділи ЗСУ зайшли 6 серпня. Менш як за тиждень наші армійці захопили більше російських територій, ніж армія ерефії українських земель за цілий рік. У кремлі паніка. Щоб зупинити наступ, росія хаотично скидає різні підрозділи, які наразі впоратися із ЗСУ не можуть ніяк.
"Ймовірно, російському командуванню таки доведеться на Курському операційному напрямку (цілком можливо, у рамках УВ "Север") оперативно розгортати і другий ешелон додаткових сил й засобів (своїх резервів), адже вже очевидно, що "нахапані поспіхом" із різних напрямків та зі складу різних частин та з'єднань 10-11 батальйонів кардинальним чином проблему там не розв'яжуть", – сказав військовий експерт Костянтин Машовець.
Війська рф на Суми вже не підуть
Бо ЗСУ захопили вже близько 1000 км² території та активно просуваються далі. Про це заявив головком Сирський. Операцію в Курську підтвердив і президент. Символічно в роковини трагедії, коли у Баренцевому морі під час навчань затонув російський атомний підводний човен "Курськ".
"росіяни зовсім не чекали, що ми підемо, – це раз, по-друге, ми зняли будь-які питання щодо можливого наступу російських військ у напрямку Сум. Це друге питання, яке вже нині не стоїть. Третє, ми підняли морально-психологічний дух у війську і в країні. Це, безумовно, одна з перемог цієї праці. Ми показали справжнє обличчя росії і її спроможності у світі і наші союзники заговорили вже по-іншому. Дивіться, німці вже нам пропонують "Леопарди". Ми показали, що ми не скиглимо в окопах, а маємо можливості наступати, готувати операції, які виводять ворога на зовсім інший рівень реагування. І операція ще не закінчилася, чим вона закінчиться – ще невідомо", – прокоментував генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун.
Чим закінчиться – невідомо, як і кінцева мета операції. Чому наші пішли на Курськ та для чого це Україні – думки експертів розділилися. По-перше, про нас знову заговорили. Україна – на перших шпальтах світових ЗМІ. Зворохобилися і партнери.
"Захід. Найбільший сигнал ми послали і російському суспільству, що ваш путін стратег ніякий. Він не вміє управляти. Тому що для керівника найважливіша функція і найважливіший талант – це стратегічне мислення, це на першому місці, а все решта – похідне, і путін ніякий не стратег, це ми показали і російському суспільству, і західному. А ще західному суспільству ми показали, що ніяких червоних ліній немає. Давайте нам зброю і ми їх доб’ємо", – наголосив експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко.
Захід схвально реагує на операцію ЗСУ на Курщині
"А якщо Україна здатна перехоплювати ініціативу, може, треба підтримувати Україну зараз. Усі хочуть долучатися до історії успіху. Особливо – Сполучені Штати Америки. І коли ти демонструєш ці успіхи, коли ти дивишся, так, класно, ну, нічого собі. Давайте чимось підтримаємо. Так, може, дійдемо до того, що нам ось так непомітно дадуть вдарити і "Атакамсами" саме по росії", – зауважив політичний консультант Олександр Мусієнко.
А поки не дали, наші армійці зробили не менш важливе. Наступом на Курськ призупинили тиск ворога на сході, зокрема на Донеччині. Ворог був змушений перекинути свої війська звідти на Курський напрямок. Експерти кажуть, це тактична ціль Курської операції.
"Як мінімум, зараз не надходять додаткові резерви в Нью-Йорк, Торецьк і Покровськ, вони є. Я думаю, що ми все-таки побачимо – чим довше ця операція триватиме на Курщині, чим більше втрат там зазнає ворог, чим більше там буде повзуче поширення плацдарму, яке посилять українські сили оборони, тим швидше ворог має відреагувати. Мета, як мінімум, – до того, поки ворог не почне перекидати свої війська, цей рух не зупиниться і плацдарм існуватиме, це точно", – додав Мусієнко.
Читайте також: Курська кампанія України здатна змінити траєкторію війни – ISW.
Окрім тактичної цілі, Курський заколот має і стратегічну мету, припускають аналітики. Захопленнями земель ерефії Україна створить обмінний фонд територій та поліпшить свої переговорні позиції в майбутньому. Цього найбільше побоюється путін. Навіть відкрито про це говорить.
"На мій погляд, стратегічні сенси. Захоплення територій для того, щоб створити такий собі обмінний фонд, обмінний фонд територій, не лише людей. Він уже створюється, і за певними даними, вже понад 100 військовополонених було захоплено на Курщині, які будуть обмінюватися на наших. Обмінний фонд земель для того, щоб створювати сильну позицію на перемовинах і це теж дуже важлива історія. Це 1 пункт цієї Курської операції, яка зараз триває. Умовно кажучи, починаються перемовини і можна буде казати, що от у нас ці певні території російської федерації, давайте будемо обмінювати на території в Україні", – пояснив військовий оглядач Денис Попович.
Повернемо контроль над Харківщиною?
"Якщо говорити про Донецьку, Луганську, Запорізьку і Херсонську області, тут про жоден обмін із точки зору путіна не йдеться. Бо тоді російському очільнику доведеться визнати, що ці території чимось відрізняються від Курської області. Бо з точки зору їхньої анексії, що Луганщина, що Донеччина і є такими самими регіонами російської федерації, як і Курська і Білгородська області. Але може бути питання обміну території Курської області, якщо вдасться закріпитися на тій території силам оборони, на цю частину Харківської області, де сьогодні перебувають російські війська і яку вони будуть намагатися розширити", – зазначив журналіст Віталій Портников.
Неочікувана Курська операція добряче похитнула кремлівську верхівку. Наступ і феєричний розгром росіян на цьому відтинку дестабілізував ситуацію та створив конфлікт у вищому керівництві ерефіі.
"Це дестабілізаційні ситуації у владній верхівці російської федерації. Чому я кажу, що це видно, – а це призначення "КТО" у Курській, Білгородський та Брянський областях і командувачем цього став начальник фсб. З однієї сторони, це зрозуміло, бо це антитерористична операція, але ми чудово розуміємо, що це стало наслідком конфлікту, бо начальник генерального штабу обіцяв вибити війська з Курської області. Він цього не зробив, його зміщують і призначають іншого керівника, тобто, крім законних дій, це що наслідок конфлікту. Цей конфлікт буде далі розповсюджуватися", – зауважив Денис Попович.
"Немає жодної єдності в них. Там уже Чеченський батальйон починає говорити про те, що це діло "русскіх" – захищати кордони. Це все демонструє хиткість. Вони продемонстрували слабкість системи концепту російського. Друге – це слабкість путіна і його репутації та іміджу", – додав Мусієнко.
Натомість свою репутацію та імідж укотре показали сили оборони України. Перекреслили червоні лінії та влаштували пекло ворогу на його ж території. росія зазнає втрат у живій силі та техніці. Україні це на руку. А далі буде…
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.