річниця вторгнення

Нагадати про російські злочини: у Києві пройшла акція до 16-ї річниці вторгнення рф у Грузію

Активісти переконані, їхній голос мають почути в Європі

16 років від дня російського вторгнення у Грузію. Війна 2008-го показала ненажерливість путіна. Тепер її називають підготовкою до російського вторгнення в Україну. На мирну акцію у Києві зібралися грузинські та українські активісти, щоб нагадати про російські злочини. Журналістка "5 каналу" Марія Дрозд знає деталі. 

Рівно 16 років тому у ніч проти 8 серпня до Сакартвело на танках в'їжджають російські, так звані, миротворці, більш відомі як окупанти. Своє вторгнення Кремль назвав відповіддю на конфлікт Тбілісі з Південною Осетією. Операцію промовисто назвали "Примус до миру". Авжеж, російський мир саме таким і є: з вибухами і літаками у небі.

російсько-грузинську війну називають підготовкою до вторгнення в Україну у 2014-му. Кремлівські пропагандисти діяли за схожим сценарієм. Під егідою захисту російськомовного населення ввели війська на територію суверенної держави, вбивали і катували.

Жертвами конфлікту стали до шести сотень людей. Грузини не мали іншого вибору як забрати свої війська та домовлятися з агресором. Врешті, лише росія та ще кілька дрібних держав визнали незалежність самопроголошених Південної Осетії та Абхазії. Грузія ж вважає ці території окупованими. Левані Мчедлідзе, пам'ятаючи про події на батьківщині, приєднався до українських бійців, щоб боротися з агресором. Каже, російський мир у Південній Осетії не назвеш квітучим садом.

"Там наполовину радянський союз. Там їздять на жигулях, запрягах. Там немає законів. Це навіть корупцією не можна назвати. У них методи дикунів. Мішками з картоплею обмінюються за якісь справи. Там дуже складна ситуація", – розповів грузинський доброволець Левані Мчедлідзе.

У річницю російсько-грузинської війни діти Сакартвело та небайдужі українці зібралися біля посольства Швейцарії, щоб нагадати про злочини росіян.

"Посольство Швейцарії зазвичай є посередником у врегулюванні конфліктів. Хочемо через них, через цих людей передати послання швейцарському народові та всій Європі. Домовлятися з путіним – марне гаяння часу і та й годі. Це показав 2008 рік", – зазначив грузинський доброволець Левані Мчедлідзе.

"Ми маємо зупинити путіна для того, щоб він не продовжував війну в інших країнах. Тому що вчора – це Грузія, сьогодні – це ми, а завтра – це якась інша країна, яка тримає курс на Європу", – наголосила учасниця акції Юлія.

"Протягом всього цього часу ми бачимо, що робить росія. Вони замилюють очі, обманюють людей, держави. Не стільки народ їм потрібен, скільки ресурси. Україна – дуже багата країна. Вони хочуть бути монополістами за рахунок крові людей", – каже представниця грузинської діаспори в Україні Мзія Торотадзе.

Болить за рідних у Грузії та полеглих в Україні. Активісти переконані, їхній голос мають почути в Європі.

Марія Дрозд, Олексій Іванченков, "5 канал"

Читайте також сюжет: криваві протести у Тбілісі не вщухають, проросійська влада не йде на поступки. Загалом за ніч травмовані вісім активістів.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.