Нагадати про російські злочини: у Києві пройшла акція до 16-ї річниці вторгнення рф у Грузію
16 років від дня російського вторгнення у Грузію. Війна 2008-го показала ненажерливість путіна. Тепер її називають підготовкою до російського вторгнення в Україну. На мирну акцію у Києві зібралися грузинські та українські активісти, щоб нагадати про російські злочини. Журналістка "5 каналу" Марія Дрозд знає деталі.
Рівно 16 років тому у ніч проти 8 серпня до Сакартвело на танках в'їжджають російські, так звані, миротворці, більш відомі як окупанти. Своє вторгнення Кремль назвав відповіддю на конфлікт Тбілісі з Південною Осетією. Операцію промовисто назвали "Примус до миру". Авжеж, російський мир саме таким і є: з вибухами і літаками у небі.
російсько-грузинську війну називають підготовкою до вторгнення в Україну у 2014-му. Кремлівські пропагандисти діяли за схожим сценарієм. Під егідою захисту російськомовного населення ввели війська на територію суверенної держави, вбивали і катували.
Жертвами конфлікту стали до шести сотень людей. Грузини не мали іншого вибору як забрати свої війська та домовлятися з агресором. Врешті, лише росія та ще кілька дрібних держав визнали незалежність самопроголошених Південної Осетії та Абхазії. Грузія ж вважає ці території окупованими. Левані Мчедлідзе, пам'ятаючи про події на батьківщині, приєднався до українських бійців, щоб боротися з агресором. Каже, російський мир у Південній Осетії не назвеш квітучим садом.
"Там наполовину радянський союз. Там їздять на жигулях, запрягах. Там немає законів. Це навіть корупцією не можна назвати. У них методи дикунів. Мішками з картоплею обмінюються за якісь справи. Там дуже складна ситуація", – розповів грузинський доброволець Левані Мчедлідзе.
У річницю російсько-грузинської війни діти Сакартвело та небайдужі українці зібралися біля посольства Швейцарії, щоб нагадати про злочини росіян.
"Посольство Швейцарії зазвичай є посередником у врегулюванні конфліктів. Хочемо через них, через цих людей передати послання швейцарському народові та всій Європі. Домовлятися з путіним – марне гаяння часу і та й годі. Це показав 2008 рік", – зазначив грузинський доброволець Левані Мчедлідзе.
"Ми маємо зупинити путіна для того, щоб він не продовжував війну в інших країнах. Тому що вчора – це Грузія, сьогодні – це ми, а завтра – це якась інша країна, яка тримає курс на Європу", – наголосила учасниця акції Юлія.
"Протягом всього цього часу ми бачимо, що робить росія. Вони замилюють очі, обманюють людей, держави. Не стільки народ їм потрібен, скільки ресурси. Україна – дуже багата країна. Вони хочуть бути монополістами за рахунок крові людей", – каже представниця грузинської діаспори в Україні Мзія Торотадзе.
Болить за рідних у Грузії та полеглих в Україні. Активісти переконані, їхній голос мають почути в Європі.
Марія Дрозд, Олексій Іванченков, "5 канал"
Читайте також сюжет: криваві протести у Тбілісі не вщухають, проросійська влада не йде на поступки. Загалом за ніч травмовані вісім активістів.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.