Чехія, прапор Чехії

Мав обговорювати закупку вакцини "Супутник-V": віцепрем'єр Чехії скасував поїздку до Москви

  Участь політика потрібна на засіданні уряду

  Віцепрем'єр-міністр Чехії Ян Хамачек заявив, що не здійснить заплановану поїздку до Москви на початку наступного тижня через необхідність участі у засіданні уряду в понеділок. Про це повідомляє "Ceske noviny".

  "Щодо моєї запланованої поїздки до Москви – вчора ми домовились з прем'єр-міністром Андреєм Бабішем про те, що мені необхідно взяти участь у засіданні уряду в понеділок", – сказав Хамачек.

  Міністр праці та соціальних справ Яна Малачова заявила журналістам, що участь Хамачека в уряді необхідна з кількох пунктів, особливо через дебати щодо повернення дітей до шкіл та дитячих садків. Окрім засідання уряду Чехії, у понеділок також оголошена відеоконференція міністрів закордонних справ Європейського Союзу. Вони повинні вирішити, серед іншого, напружену ситуацію в Україні.

  Додається, що у Москві Хамачек хотів провести переговори щодо можливих поставок російської вакцини "Супутник-V" після її затвердження Європейським агентством з лікарських засобів. Останніми днями Бабіш неодноразово заявляв, що не згоден з поїздкою. 

  Нагадаємо, політична криза в Словаччині почалась після закупівлі російської вакцини від COVID-19 "Супутник V". Соратники Матовича по коаліції різко засудили цей крок. Проти використання російської вакцини також виступила президент Словаччини Зузана Чапутова. 12 березня на тлі скандалу подав у відставку міністр охорони здоров’я країни Марек Крайчі.