Тарас Березовець

Щоб спровокувати "дружній вогонь", "вагнерівці" використовують українські однострої – Березовець

Також Березовець зазначив, що в битві, коли йдуть вуличні бої, визначити, хто свій, хто чужий, – дуже важко

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" політолог, журналіст, офіцер 1-ї окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна ЗСУ Тарас Березовець розповів, що "вагнерівці" використовують українські однострої. 

"Навіть їхні однострої... вони (ред. – "вагнерівці") в основному використовують українські. Часто взагалі використовують українські шеврони, щоб вводити в оману. Єдиний знак розрізнення, який їх (ред. – окупантів) відрізняє від наших бійців (ред. – ЗСУ), – це червоний скотч на лівій нозі, це єдине, що їх відрізняє", – розповів журналіст.

"вагнерівці" діють провокативно. Наприклад, бої в Соледарі, там немає такої чіткої лінії фронту. От тут наші (ред. – ЗСУ), а тут "вагнерівці". Наприклад, може бути, навколо все контролюється нашими (ред. – українськими) десантниками, а один будинок захопили "вагнерівці". От "вагнер" що роблять? Вони (ред. – "вагнерівці"), розуміючи приблизно, де вони перебувають, починають в українській формі стріляти в обидва боки, щоб ввести в оману наші (ред. – українські) підрозділи, тоді наші підрозділи починають стріляти один в одного. Ну, тобто, "френдлі файр" так званий", – сказав Березовець.

Також офіцер зазначив, що в битві, коли йдуть вуличні бої, визначити, хто свій, хто чужий, – дуже важко.

"Для того, щоб створити "ефект непорозуміння", – вони (ред. – "вагнерівці") навмисно це роблять, заходять в контрольовані нашими райони і намагаються це провокувати. Добре, що в українських підрозділів є зв'язок. Але, знову таки, в битві, коли йдуть вуличні бої, визначити, хто свій, хто чужий, – дуже важко", – зазначив він.

Березовець підсумував: "Ми не використовуємо підлої тактики. Наші підрозділи не переодягаються в російську форму, цього ніколи не роблять. А їхні використовують цю тактику масово".

Дивіться повний випуск програми:

Читайте також: Березовець про вживання психотропів та наркотичних речовин "вагнерівцями".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: путін набирає в армію наркоманів, дідів та повій – перехоплення розмови рашистів.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.