Чехія

Чехія висилає російських дипломатів, які пов'язані з військовою розвідкою

  Країна висилає близько 20 осіб

  Чехія заявила, що висилає усіх дипломатів Посольства РФ, які пов'язані з військовою розвідкою. Про це у Twitter написав посол України у Чехії Євген Перебийніс.

  "Чехія висилає всіх дипломатів Посольства Росії у Празі, які пов'язані з російською військовою розвідкою. Всього – 18 осіб. Причиною є результати розслідування, які свідчать про причетність співробітників ГРУ до вибуху складу зброї у Чехії в 2014 році", – зазначив він.

  Також поліція Чехії оголосила в розшук громадян Росії – Олександра Петрова та Руслана Бошірова. Саме вони вважаються винними в отруєнні ексагента ГРУ Сергія Скрипаля у Великій Британії. Чехія підозрює їх в організації вибухів на складі боєприпасів в Врбетіце в 2014 році.

  Нагадаємо, у Чехії були зафіксовані численні випадки втручання закордонних спецслужб, насамперед російських. Так, російську агентурну мережу послабило видворення з Чехії трьох працівників посольства РФ у Празі – якраз на знак солідарності з Британією після отруєння Скрипаля та його дочки. Тоді, 26 держав світу висили загалом 143 російських дипломатів. Найбільшу кількість видворили США: шість десятків працівників.

  Додамо, що Україна висилає старшого дипломата російського посольства в Києві.