Чехія, прапор Чехії

Чехія поставила ультиматум Росії: вимагає повернути в Москву усіх висланих послів

    Російсько-чеські відносини вступили в надзвичайно складну стадію, зауважив голова МЗС Чехії

    Новий міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулганек оголосив послу РФ Олександру Змєєвському, що, якщо Росія не прийме назад усіх 20 висланих дипломатів, то Прага скоротить кількість дипломатів у російському посольстві. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Novinky.

    "Реакція Росії була непропорційною і паралізувала наше посольство. Сьогодні я протестував проти цієї акції. Я оголосив послу наступне: у Російській Федерації є час до завтрашнього полудня, щоб пустити чеських дипломатів назад в Москву. Якщо вони не зможуть повернутися в Москву, я вирішу скоротити кількість дипломатів у російському посольстві, щоб вона відповідала посольству Чехії в Москві", – сказав Кулганек.

    "Російсько-чеські відносини вступили в надзвичайно складну стадію, і я не радий цьому. Ви всі знаєте, що ми вислали 18 дипломатів", – додав міністр.

    Як повідомляв 5.UA, 17 квітня 2021 року Чехія заявила про висилку 18 російських дипломатів, пов'язаних із російськими спецслужбами. Причиною таких заходів стала підозра в причетності Головного управління Генштабу Росії до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце 2014 року. Пізніше чеські ЗМІ повідомили, що там могла зберігатися зброя для України. Хоча згодом віцепрем'єр Чехії заявив, що боєприпаси зі складу в Чехії російські спецслужби планували підірвати в Болгарії.