Альберт-Хол

"150 років – це не пересічна подія": як у Лондоні готуються святкувати ювілей королівського Альберт-холу

Святкування розпочнуться 29 березня наступного року

Мекка музики. З його сцени лунали пісні Френка Синатри, "Бітлз", "АББИ" та "Лед Цепелін", а Альберт Ейнштейн виголосив свою першу публічну промову. Концертний зал Альберт-хол уже майже півтора століття уособлює цілі культурні епохи і готується зустрічати свій черговий ювілей.

"Лише раз в історії можна відсвяткувати 150 років від дня створення такого унікального закладу. І бути залученим до процесу приготувань – більше, ніж честь. Це те, про що я ніколи навіть не мріяв. Я понад усе хочу бути причетним до цієї події", – каже композитор Девід Арнольд.

Святкування розпочнуться 29 березня наступного року. Саме у цей день у 1871-му був заснований Королівський Альберт-хол. Організатори обіцяють наймасштабніші урочистості в історії, гостей зустрічатимуть по-королівськи: буде і червона доріжка, і мультимедійне шоу. Програма святкувань триватиме цілий рік – аж до 2022-го.

"Я не можу дочекатися того моменту, коли ми нарешті представимо глядачам свою програму. Це дійство закарбується у пам'яті на довгі роки", – переконує хореограф Меттью Бурн.

Історія Альберт-холу почалася у середині 19 століття. Концертну залу звела британська Королева Вікторія у пам'ять про свого чоловіка – покровителя мистецтва. Це він започаткував промислові ярмарки в Лондоні, а також запропонував прикрашати ялинки на Різдво та Новий рік. Усе життя Альберт мріяв створити місце, яке б поєднало культуру, політику і науку. Та втілити це бажання вдалося лише після його смерті.

Під час будівництва архітектори Альберт-холу прагнули повторити структуру давньоримського амфітеатру. А на церемонії відкриття Королева Вікторія так перехвилювалася, що не змогла вимовити жодного слова. Замість неї концертний зал представив її син, принц Едвард. Попри поважний рік Альберт-хол не відстає від сучасних технологій. До 150-го дня народження адміністрація вдосконалила аудіосистему. Зокрема, встановили 450 новітніх та потужних гучномовців. Через величезні розміри будівлі процес розбили на кілька етапів.

"Попри пандемію, ми ні на день не припиняли приготування. Адже 150 років – це не пересічна подія. Це місце дивовижне і для Британії, і для світу", – наголосив виконавчий директор королівського Альберт-холу Крейг Гассал.

Нині Альберт-хол – символ Лондона й одна з найупізнаваніших будівель у світі. В її стінах відбуваються фестивалі, благодійні вечори, мотор-шоу, чемпіонати з тенісу і навіть боксерські поєдинки, а ще щороку вручають премію Британської академії кіно та телемистецтва – БАФТА. А восени влаштовують концерти класичної та органної музики. Квитки на вистави купують за кілька місяців до події.

Вероніка Орєхова, "5 канал"