Телеграм

Злив персональних даних українців у Telegram: підозра впала на посадовців МВС і ДМС

  У МВС заявляють, що вже заблокували ресурс

  Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування стосовно можливої причетності посадовців Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби до витоку персональних даних українців у мережі Telegram. Про це йдеться на сайті ДБР.

  За попередньою інформацією, до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру МВС та Державної міграційної служби.

  Досудове розслідування розпочато за фактами "перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб" (ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 361-2 КК України).

  Раніше Мінцифри повідомило, що в інтернеті з'явилося кілька телеграм-каналів, які розповсюджують персональні дані українців. В мережі з’явилася інформація про дані 26 млн посвідчень водія. У міністерстві заявили, що витік не пов'язаний із застосунком "Дія".

  У МВС заявили, що незаконно оприлюднені персональні дані є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні роки, тож ресурс, яких їх розповсюджував, заблокували, і порушили кримінальне провадження. Про таке повідомила прес-служба МВС.

  Почала розслідування і Служба безпеки України, повідомив у Facebook віцепрем'єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  Як інформував 5.UA, СБУ в Харкові викрила хакерів, які за вказівкою росіянина крали з банківських карток українців.