хроніка 1020-го дня повномасштабної війни

Зеленський відповів, чи можлива заморозка, Трамп заявив, що путін програв – хроніка 1020-го дня повномасштабної війни

Служба безпеки України повідомила подробиці операції, яка відбулася в ніч на 6 грудня в Керченській бухті

путін програв, час іти на переговори. Так налаштований Дональд Трамп після зустрічі із Володимиром Зеленським та Еммануелем Макроном. Що президент України говорить про перспективу замороження війни? Коли Київ звернеться до Парижа щодо обіцяного французького військового контингенту? І яким чином морські дрони Sea Baby змогли атакувати російську авіацію біля берегів Криму? Більше в огляді 1020-го дня Великої війни у матеріалі Олексія Пасака.

путін програв. росія поклала 700 тисяч окупантів. Зеленський хоче укласти мирну угоду та зупинити вогонь. Настав час переговорів. Новообраний президент США переповідає паризьку розмову із президентом України. Про це Дональд Трамп говорив в інтерв’ю виданню New York Post. Зауважив, що подробиці угоди – ані Київ, ані Вашингтон не обговорювали. Але Трамп уже готує концепцію цього миру. Зеленський натомість – без зайвого оптимізму. Каже, що із Трампом та Макроном говорили й про перспективи замороження війни. Але є один нюанс.

"Коли ми говоримо про заморожений конфлікт, якщо між нами, то ми про це говорили. Я сказав: ми більш ніж хтось у світі хочемо закінчення війни. І, безумовно, дипломатичне закінчення війни принесе більше збереження життів і ми хочемо цього. Але я наголосив і президенту Макрону, і президенту Трампу: передусім ви побачите – путін не хоче закінчення цієї війни. Тому його треба примусити", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Примус – це сильна позиція України. Більше дипломатії, більше зброї. Зеленський зустрівся із лідером німецької опозиції – Фрідріхом Мерцом. Домовилися створити контактну групу із Німеччини, Франції, Великої Британії та Польщі. Країни мають напрацювати спільну європейську позицію, як має завершитися війна. І якими мають бути гарантії безпеки.

"Ми хочемо дати можливість вашій армії бити по військових цілях у росії – не по населенню, інфраструктурі, а по військових цілях, за допомогою яких атакують вашу країну. І я говорив про це в німецькому Бундестазі кілька тижнів тому. З такою досяжністю ракет, як зараз, ми змушуємо вашу країну воювати однією рукою," – наголосив лідер німецької опозиції, кандидат на посаду канцлера Німеччини Фрідріх Мерц.

Найдієвіша – та чи інша форма захисту, який забезпечать у НАТО. Київ уже готує дзвінок до США. Але розмова буде не із Трампом.

"Що стосується запрошення в НАТО, то тут складно сьогодні говорити з президентом Трампом, бо він ще не в Білому домі, у нього немає всіх цих юридичних прав. Я збираюсь, до речі, подзвонити найближчим часом президенту Байдену, якщо в нього буде така можливість поговорити зі мною, і порушити саме питання щодо запрошення в НАТО. Бо він зараз є чинним президентом США і від його позиції багато що залежить. І немає сенсу обговорювати з президентом Трампом те, що сьогодні, поки ще він не в Білому домі, від нього не залежить", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Якщо Україні нададуть чіткі перспективи вступу до Альянсу – треба визначити, хто гарантуватиме безпеку на час очікування членства в НАТО, наголошує Зеленський. І в такому разі Київ може розглянути і пропозицію президента Еммануеля Макрона – про перекидання французьких військ.

Поки солдатів НАТО немає на українській землі. Відсутні вони і в Чорному морі. Але хто там є напевно – це оновлені морські дрони Sea Baby. Служба безпеки України повідомила подробиці операції, яка відбулася в ніч на 6 грудня в Керченській бухті. Тепер у "морських малюків" з’явилися кулемети із системою автоматичного захоплення цілі. росіяни хотіли вполювати українські дрони із повітря. Але отримали порцію великого калібру. На облавках російських вертольотів є поранені та загиблі окупанти. А ще "морські малюки" поцілили ворожу баржу. Вона перевозила техніку для ремонту Керченського мосту, який досі не відновили після попередніх атак. Хороший подарунок на Миколая – від контррозвідки СБУ.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, у ніч на 9 грудня росія запустила проти України дві ракети, а також 37 дронів. Протиповітряна оборона працювала в дев'яти областях.

Читайте також: DeepState: росіяни мають просування на Донеччині – подробиці.

Дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.