За останній рік рівень схвалення діяльності Зеленського знизився до 63% – опитування
За останній рік рівень схвалення діяльності президента України Володимира Зеленського знизився до 63%, хоча ще в лютому 2023-го становив 91%.
Про такі дані свідчить всеукраїнське опитування, проведене 17-21 лютого 2024 року українською соціологічною групою Рейтинг від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Дослідження фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). NV отримав змогу ознайомитися з його результатами.
У відповідь на запитання про те, наскільки вони схвалюють чи не схвалюють діяльність Володимира Зеленського, 22% опитаних заявили, що "цілком схвалюють" її, а 41% "скоріше схвалюють" (сумарно 63%). Натомість таке ж дослідження річної давнини, проведене в лютому 2023 року, засвідчило вищий рівень схвалення дій президента: тоді 58% респондентів "цілком схвалювали" її, а 33% "скоріше схвалювали" (сумарно 91%).
Зараз 33%, тобто близько третини опитаних, не схвалюють діяльність Зеленського (18% "скоріше не схвалюють", 15% "зовсім не схвалюють"). У лютому 2023 року, рік тому, таких було вдвічі менше – 16% (9% "скоріше не схвалювали" дії президента, 15% "зовсім не схвалювали").
На початку вторгнення Росії, у квітні 2022 року, загалом 94% респондентів схвалювали діяльність Зеленського, а 5% – ні.
Зараз абсолютним лідером схвалення з боку українців залишаються Збройні сили України. Їхні дії схвалюють 96% респондентів (77% – цілком, 19 – скоріше схвалюють). Цей показник залишається майже незмінним від початку вторгнення, коли діяльність ЗСУ у квітні 2022 року схвалювали 98% українців (92% – цілком, 6% – скоріше).
Станом на лютий 2024 року дії поліції в Україні сумарно схвалюють 55% респондентів, місцевої влади – 47%, Кабміну – 35%.
Натомість нині за показниками схвалення своєї діяльності міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба дещо випередив президента Володимира Зеленського: його дії схвалюють 64% респондентів порівняно з 63% у Зеленського. При цьому рівень схвалення діяльності Кулеби теж знизився з часом, хоча й меншою мірою, аніж президентський. У лютому 2023 року діяльність Кулеби схвалювали 76% опитаних, у квітні 2022 – 82%.
Опитування проводилося в усій підконтрольній частині України (окрім окупованих територій, зокрема Криму, Донбасу та півдня України) з 17 по 21 лютого 2024 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів.
Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.2%.
Нагадаємо, у вересні понад 100 громадських організацій виступили проти проведення виборів в Україні під час війни.
Як повідомляв 5.UA, Зеленський хотів би провести вибори 2024-го, але за певних умов – подробиці.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.