З підліткового віку розробляють свої стартапи: хто представлятиме Україну на змаганнях у США
Вони розробляють власні стартапи з підліткового віку. 19 розробок увійшли до фіналу конкурсу бізнес-проєктів. Переможця обирала Мала академія наук. Хто ж представлятиме нашу країну на світових змаганнях у США – дізнавалась журналістка "5 каналу" Софія Фесік.
У сім'ї Вадима всі займаються технікою. А батько хлопця, нині ветеран війни, раніше був оператором дронів. Тож і 16-річний юнак долучився до родинної справи. Ще 2 роки тому почав розробляти механізм, який зміг би убезпечити наші безпілотники.
"Цей пристрій робить дрони майже не уразливими до нічого. тим самим рятуючи сотні десятків тисяч життів. основна функція цього пристрою – це те що він може рятувати дрон незалежно від будь-яких зовнішніх впливів. Він просто прикріплюється до трону в будь-якій частині. І за допомогою того що він має таку функцію як зміна частот. він може змінювати ці частоти кожен раз коли на нього щось діє і тим самим продовжувати політ незалежно від будь-яких умов. Ну і за допомогою нашого алгоритму, він може рятувати дрон не лише від РЕБу, а від будь-яких втрат сигналів", – розповів учасник конкурсу Вадим Добровольський.
Втілити свої проєкти в життя талановитій молоді допомагає мала академія наук. А саме – так званий бізнес-інкубатор. За підсумками національного конкурсу інноваційних бізнес-проєктів вони обирають найкращі стартапи, які змагатимуться за перемогу у Нью-Йорку.
"Дуже приємно, що останні роки наш бізнес інкубатор виховує до 20 стартапів, які обираються сереж кількох сотень учансиків. Сьогодні тут такий широкий вибір проєктів. Біля 20 проєктів які присвячені широкому спектру проблем, які турбують нашу державу і наше суспільство", – зазначив президент Малої академії наук Станіслав Довгий.
3-тє місце на цьогорічному національному відборі посів електронний консультант, який відстежує стан здоров'я.
"Він складається з унікального браслету. який робиться повністю під вас. попереджає ранні захворювання, інфекційні, а аткож хронічні. Ви зберігаєте своє здоров'я, свій час", – зазначила учасниця конкурсу Амаелы Іченська.
Ідея виникла ще 4 роки тому під час епідемії ковіду. А вже наступного року команда планує запуск цього проєкту.
"Зараз розробка вже досягає свого піку. ми його тестуємо і я планую. що наступного року ми вже почнемо робити оці персональні браслети і будуть перші користувачі", – зазначила учасниця конкурсу Амаелы Іченська.
Бізнес-інкубатор отримав майже сотню заявок від потенційних учасників. Це підлітки віком від 15-ТИ до 18-ТИ років. Влітку діти мали змогу попрацювати у літньому таборі. Нині у фіналі нацвідбору – 19 команд. Кожна запропонувала та розробила власну ідею. А фахівці їм у цьому допомогли.
"Для того щоб молодіжний проєкт дійсно став успішним, це є наполеглива праця з двох сторін. Як засновників бізнесу, так ітнашого бізнес-інкубатору. Це щоденні зустрічі тренінгові програми, пошук професійних менторів. Консталтинг, пошук можливостей просування. розвиток бренду, постійна робота над удосконаленням проєкту. Крім коворкінгу у нас є лабораторія прототипування з обладнаням з інженерами і ми намагаємося долучити залежно віж галузі проєкту відповідних фахівців", – розповіла керівниця бізнес-інкубатора Ukraine Future, бізнес-консультантка Ірина Бистрова.
Цьогоріч проєктом-переможцем стала розробка 18-річної Юлії. Застосунок для спорту та реабілітації, де виконання вправ коригує штучний інтелект.
"Мої друзі, які зі мною розробляли цей проєкт, активно займаються спортом, тому ідея почалася з них. а далі вона розвивалась уже з мого боку таким чином. що я пропонувала щоб він корегував не тільки спорт. А і реабілітацію. Я мала кілька травм колін і оскільки вони повторювались, було головне, щоб я не травмувала себе неправильним рухом. Це і стало головною мотивацією", – розповіла переможниця конкурсу Юлія Ткаченко.
Вжеу листопаді четверо переможців вирушать до Сполучених Штатів. Там змагатимуться за перемогу з учасниками із понад 20 країн світу.
Софія Фесік, Ігор Костюк, "5 канал"
Читайте також: Розробили випускники українського університету: як броньовик Inguar3 рятує життя наших воїнів
Дивіться також:
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.