Як стати інструктором: у Києві пройшло навчання для ветеранів російсько-української війни
Із військових в інструктори. Як ділитися своїм бойовим досвідом з іншими, навчали ветеранів у столиці. Пояснювали, зокрема, деталі викладання та нові техніки тактичної медицини. Вже з цим багажем знань ветерани зможуть тренувати майбутніх бійців. Як опановували нову професію – бачила журналістка "5 каналу" Марія Дрозд.
Вони не на словах знають, як зупинити кровотечу, та робити це на полі бою вже не можуть.
"Вийде піти інструктором, хлопцям буду допомагати, бо якщо я зараз до них знову вернусь, то просто буду обузою для них, бо я вже третя група інвалідності", – розповів ветеран російсько-української війни Юрій Дмитров.
Юрій пройшов АТО, після цього була тривала реабілітація. Але вже в перші дні вторгнення мобілізувався знову. Каже, зараз повернутись до побратимів не дозволяє здоров'я, але може бути корисним як інструктор.
"Починав з простого солдата, взводного медика, дійшов до фельдшера батальйону, але також не міг всидіти , завжди повертався на передову. Я був би радий показати те, що вмію, збереження життя, здоров'я. як не вийде, то піду викладати в школах, гуртках", – заявив ветеран російсько-української війни Юрій Дмитров.
Такмед – не новина для Володимира, колишнього медика Повітряних сил. Для нього бути інструктором – це можливість працювати і повернутися до цивільного життя.
"Переважно викладав для свого підрозділу, адже мав певний багаж знань. Вони дуже важливі як мінімум для рятування життя, тому що такий час зараз, може статися будь-яка подія і ти маєш бути готовий", – розповідає ветеран російсько-української війни Володимир.
Воркшоп для ветеранів організував благодійний фонд PULSE. І хоча більшість з учасників вже мають досвід, тут їм показують, як правильно ці знання передавати іншим. Навчання розраховане на три дні. За цей час їх вчать, як викладати та як застосовувати нові техніки тактичної медицини. Запрошений гість – Патрік, надто реалістичний манекен.
Кров, звісно, також не справжня, але її достатньо, щоб запанікувати. До таких реакцій підопічних ветерани мають бути готовими. Бо навчатимуть не тільки досвідчених військових, а й новобранців чи цивільних.
"Коли ми навчаємо військових, ми розуміємо, що можемо створювати сценарні умови, залучати тактичні вправи, створювати фізичне навантаження, в нас має бути дисципліна на курсі, ми маємо бути впевнені, що кожен військовослужбовець буде здатен і допомогти собі і врятувати людей навколо. Коли ми навчаємо цивільних. Вони починають спочатку, вони легші", – заявив старший інструктор з тактичної медицини Артем Прокопів.
Участь у воркшопі безоплатна для ветеранів, але потрапити сюди можуть не всі. Охочих було зо дві сотні, але організатори відібрали лише п'ятнадцятьох найбільш вмотивованих. Серед них не лише медики, а й снАйпери і сапери. Після завершення курсу ветерани отримають сертифікати. Крім того, їм допоможуть із працевлаштуванням.
"Ми їх будемо відправляти навчати військових в навчальні центри, військові частини, полігони. Підкажемо як потім з цим сертифікатом працювати фрілансерами, вчити не військових, а цивільних. Бо це дуже велика проблема. Не всі знають і вміють як надавати першу медичну допомогу", – заявив керівник по роботі з ветеранами БФ PULSE, ветеран Олександр Ковальчук.
Марія Дрозд, Олексій Тищенко, "5 канал"
Читайте також: Під вибухи і в повному задимленні: як проходить вишкіл мобілізованих.
Дивіться також: