Підлітки

Як правильно вибудувати кордони та досягати мети: яких ще навичок навчають школярів на Харківщині – сюжет

У громаді вже провели з десяток тренінгів

Як найефективніше впорядкувати свій час, правильно вибудувати власні кордони, бути зосередженим та досягати поставленої мети. Саме таких навичок вирішили навчити школярів в одній із громад Харківщини. Тут запровадили тренінг із Soft skills так званих "м'яких" навичок спілкування. Освітяни кажуть: саме вони допоможуть школярам досягти успіху в житті.

Катерина мріє працювати в IT-сфері. Каже: частина успіху – володіння так званими м'якими навичками. Одна з них – вміння будувати власні кордони.

"Це ті навички, які допомагають нам бути гнучкими, бути стресостійким, призвичаїтись до цього життя і не зупинятися на досягнутому", – сказала учасниця тренінгу Катерина Федоренко.

А ще – вміння розподіляти власний час, бути зосередженим, правильно ставити цілі та досягати їх. Таких навичок не набути за підручниками, а ось на таких тренінгах – можна. 

Тренінг з м'яких навичок для підлітків у Краснокутській громаді на Харківщині запровадили декілька місяців тому. Ініціаторами стали місцеві освітяни. Помітили, що в умовах війни з урахуванням дистанційного навчання дітям бракує соціалізації. 

"Діти спілкуються між собою як друг, подруга, але такої соціалізації, коли вони в колі і якусь думку можуть висловити, це більше через екран. Бо уроки тільки дистанційно. І тому в них є змога поспілкуватися між собою і ці навички, можливо, не на скільки сформувати, скільки щоб зачепилося в їхньому розумінні, їхньому мозку, що є така можливість, є такі навички, то варто їх розвинути для себе", – зауважила заступниця начальника відділу освіти Краснокутської селищної ради Валентина Колонтаєвська.

Тетяна Федорець донедавна працювала у школі. Щоб проводити такі тренінги, пройшла підготовку у Києві в одній із громадських організацій. Каже: подібні заняття допомагають школярам і в профорієнтації. 

"Дітки різні, вікові категорії різні, тому готуюся там більше ігрового матеріалу, подачі матеріалу, там більше вже практичного, практичні кейси, для того, щоб дітки на працевлаштування налаштовуватися, на вибір професії", – розповіла тренерка ГО "Відповідальні громадяни" Тетяна Федорець.

Школярі у захваті від можливості поспілкуватися з однолітками в реальному житті та хочуть набути нових навичок та знань. 

"Я запам'ятала різні види маніпуляції і як їх розрізняти, як не попадатися на фейки", – поділилася учасниця тренінгу Анна Кікоть.

У громаді вже провели з десяток тренінгів. До занять залучають і дорослих. Для них курс серйозніший і пов'язаний із побудовою плану розвитку та бізнес-плану. 

Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харківська область, "5 канал"

Читайте також сюжет: навчаються керувати дроном ще у школі: у Полтаві діє гурток операторів БПЛА для дітей.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.