WP: під тиском США в Україні сперечаються про призов 18-річних – аргументи "за" і "проти"
Президент України Володимир Зеленський стикається зі зростаючим тиском США, які вимагають відправляти більше молодих людей на передову. Це пов'язано з високим ступенем виснаження, яке триває, а також із тим, що росія набирає сили.
Про це пише The Washington Post.
"Протягом майже трьох років Україна чинила опір призову чоловіків у віці 18 років, як це роблять багато інших армій воєнного часу – вибір, що спантеличив деяких західних союзників Києва, але є глибоко чутливим питанням усередині країни", – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що з огляду на невизначеність майбутньої допомоги від Вашингтона, офіційні особи США попередили, що нестача особового складу в Україні, можливо, наразі критичніша, ніж дефіцит озброєнь.
Американські чиновники зауважили, що є резервні потужності, щоб допомогти підготувати цілу бригаду українських новобранців за межами країни, якщо тільки Київ направить до них людей.
Також вказується, що військові на місцях скаржаться, що їхні підрозділи недоукомплектовані і насилу справляються з протистоянням набагато більш численних російських сил.
Також багато хто з найзатятіших прихильників армії в Україні виступають проти зниження мобілізаційного віку до 18 років. За їхніми словами, молодих людей потрібно найбільше захищати, оскільки вони – майбутнє країни і вільні від десятиліть російського впливу минулих поколінь, додали у виданні.
Проти призову 18-річних хлопців виступають і активісти. Деякі з найвпливовіших заявляють, що Україна має скоріше почати призивати жінок, ніж знижувати призовний вік. Українські законодавці тим часом закликали до можливих компромісів, наприклад, знизити призовний вік до 20 років замість 18, пише WP.
"Зараз Україна стикається з найскладнішою ситуацією, але нам потрібно її пережити і боротися з нею. Ми живемо в новій реальності, зокрема демографічній", – зазначив заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птушки Олександр Гладун.
За його словами, народжуваність у країні почала падати після розпаду Радянського Союзу 1991 року, і найнижчий рівень було зафіксовано 2001 року.
Як повідомляв 5.ua, в адміністрації Байдена розчаровані рішенням Зеленського не знижувати призовний вік.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.