засідання Рамштайну

Виживання України під загрозою: що обговорювали на 20-му засіданні "Рамштайну" – сюжет

Найгостріші потреби України – у боєприпасах, засобах ППО та артилерії

Виживання України – під загрозою. Але увесь вільний світ не допустить програшу українців. Із таким посланням завершилася в Німеччині 20-та зустріч контактної групи з оборони України. Її провели там само, де учасники збиралися вперше, – на авіабазі США "Рамштайн" у Німеччині. Конкретних публічних заяв – небагато. Союзники традиційно обережні в оприлюдненні військової інформації. Утім, обіцяють нові поставки ключових для ЗСУ озброєнь – від артилерії до протиповітряної оборони. Докладніше про заяви на "Рамштайні" розповість Нонна Стефанова. 

Контактна група з питань оборони України – працює на повну силу, аби забезпечити українське військо всім необхідним. У цьому запевняє очільник зустрічі, голова Пентагону Ллойд Остін. Це його перша подорож за кордон після лікування та шпиталізації. Остін переконує – найбільш нагальною темою у світі зараз є Україна і російська війна, яку агресорка і не думає зупиняти. Для Вашингтона допомога Україні залишається на чільному місці – запевняє американський міністр оборони. Навіть попри те, що масштабний пакет допомоги застряг у Конгресі на довгі місяці – через позицію республіканців на чолі зі спікером Майком Джонсоном. Чому важливо не дати Україні програти – Ллойд Остін пояснює на початку засідання.

"Ми та весь вільний світ не допустимо програшу України. Ми будемо менш захищені, якщо путін досягне свого. Це буде світ беззаконня та жорстокості. Коли диктатори зможуть змінювати національні кордони на власний лад завдяки силі, стиратимуть країни з лиця землі та відновлюватимуть власні імперії. Війна в Україні й донині є найбільш нагальною темою у світі. В українців немає можливості гаяти час, так само, як і в нас. Ми продовжуємо знаходити креативні та гнучкі шляхи підтримки України та її захисників. Контактна група працює на повну силу, щоб забезпечити Україну необхідними засобами для гарантії довготривалої безпеки", – заявив голова Пентагону Ллойд Остін.

Контактна група у форматі "Рамштайн" – скупа на конкретні заяви. Ворог не повинен знати, що і яким чином нададуть союзники Україні. А їх чимало – це близько пів сотні держав із різних континентів. Утім, певна конкретика таки є. Так, Німеччина оголосила, що виділить Україні новий пакет військової допомоги вартістю близько 500 млн євро. До нього увійдуть 10 тисяч артилерійських снарядів, 100 БМП та 100 транспортних автомобілів. Розповів про це німецький міністр оборони Борис Пісторіус на пресконференції. "Чи надасть Берлін Україні далекобійні ракети "Таурус" – запитали журналісти. Міністр відповів відповів рішучим "НІ". "Так" говорить – ініціативі президента Чехії із закупівлі снарядів для України з-поза меж НАТО та ЄС. Німеччина оплатить купівлю 180 тисяч артилерійських боєприпасів.

"Прогрес відчутний. Зокрема, завдяки чеській ініціативі, але сьогодні ми також зможемо оголосити про ще одну партію боєприпасів для України. Справи йдуть іноді повільно, іноді швидше, але вирішальним для нас є безперервне постачання боєприпасів", – заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Зусилля партнерів, і насамперед Чехії, Ллойд Остін відзначив окремо. І подякував їй за ініціативу з постачання Києву артилерійських снарядів. На фінальній пресконференції глава Пентагону знову закликає союзників не зволікати і не легковажити.

"Виживання України під загрозою. В Америці під загрозою – безпека. І вони не можуть гаяти жодного дня, і ми також не можемо гаяти жодного дня. Тому я їду звідси з повною рішучістю продовжувати надавати безпекову допомогу і боєприпаси від США. Це питання виживання і суверенітету України. І це питання честі і безпеки для Америки. Будьте певні, путін спостерігає. Світ спостерігає. І історія спостерігає", – зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Найгостріші потреби України – у боєприпасах, засобах ППО та артилерії. Але Контактна група з питань оборони України працює і в інших напрямках, зокрема постачання дронів та техніки. За майже два роки роботи "Рамштайн" виділив на військові потреби українців у боротьбі з російським агресором понад 88 мільярдів доларів. Вони покривають як нагальні потреби, так і довгострокову безпекову і оборонну перспективу. 

Нонна Стефанова, Антон Кучеренко, "5 канал"

Читайте також сюжет: F-16 – за графіком навесні, а дронів буде ще більше: які підсумки 19-го "Рамштайну". У 2024 році європейські члени НАТО витратять сумарно на оборону 2% ВВП.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.