У компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи заявили про продовження тиску з боку правоохоронців – що відомо
Інвестиційна компанія Concorde Capital, що належить бізнесмену Ігорю Мазепі, заявила про продовження тиску правоохоронців та ускладнення діяльності компанії.
Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook.
"У результаті протиправних дій слідчої групи ДБР та Офісу генерального прокурора у "справі Мазепи" заблоковано діяльність багатьох підприємств, які не мають стосунку до операцій із так званою землею дамби", – зазначили в компанії.
Зокрема, зауважується, що в ході обшуків в офісі Concorde Capital 18 січня 2023 року вилучили корпоративну документацію, печатки, електронні ключі, ліцензії тощо багатьох компаній, в т.ч. ТОВ "Конкорд Консалтинг", ТОВ "Конкорд Факторинг", ТОВ "Сонячне Ремесло", особисті документи, телефони, ноутбуки працівників компанії та партнерів, які перебували в офісі під час обшуку.
У компанії наголосили, що вилучені документи та техніка не мають жодного стосунку до справи.
"Таким чином істотно ускладнено та зупинено деякі напрями діяльності підприємств, до яких у правоохоронців нема жодних офіційних претензій. Блокування цих підприємств у такий протиправний спосіб загрожує збитками і компанії, і державі", – додали в інвесткомпанії.
У заяві також вказали, що на звернення з вимогою про повернення майна "слідчі безпідставно відповідають відмовою".
Нагадаємо, 19 січня Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід бізнесмену та директору інвестиційної компанії Concorde Capital Ігорю Мазепі. Відомо, що прокурор клопотав про заставу в 700 мільйонів гривень. Суд частково задовольнив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 349 мільйонів 700 тисяч гривень.
Також обрали запобіжні заходи для інших підозрюваних. Обох триматимуть під вартою із можливістю застави: першому – 20 мільйонів гривень, другому – 45. Засідання проходили в закритому форматі без допуску ЗМІ. Хто ці підсудні, поки що невідомо.
ДБР називає бізнесмена "організатором схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури". Ідеться про території водного фонду вздовж Київської дамби.
У компанії ж наполягають, що затримання засновника пов'язане із публічною позицією останнього щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу.
Читайте також: після 10 років розслідувань суд продовжив "справу Мазепи" ще на 9 місяців.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.