заручник, катування

У Bellingcat встановили особи росіян, які катували бранців у донецькому концтаборі "Ізоляція"

Трійця терористів причетна до жорстоких тортур, побоїв та принижень людської гідності, повідомив колишній бранець Станіслав Асєєв

Розслідувачі Bellingcat встановили особи трьох росіян, які катували людей у донецькій в'язниці терористів "Ізоляція". Про це повідомив журналіст, колишній бранець бойовиків Станіслав Асєєв на Facebook.

Список (мовою оригіналу):

 1. Кривонос Юрий Сергеевич, 29.12.1978 г.р., позывной "Толстый".
  Паспорт гражданина РФ: Серия 6019 № 587195
  Занял место Палыча (Куликовского Дениса) как куратора "Изоляции".
 2. Бутенко Владимир Владимирович, 17.05.1980 г.р., позывной "Бут".
  Паспорт гражданина РФ: Серия 6019 № 616516
  Правая рука Кривоноса, один из старших по смене.
 3. Ерёмичев Руслан Владимирович, 15.07.1979 г.р., позывной "Ермак".
  Паспорт гражданина РФ: Серия 6019 № 627493
  Главный любитель молодых девочек на "Изоляции".

Зазначається, що куратором в'язниці був Юрій Кривонос. У ЗМІ його називали головним катом у концтаборі. Володимир Бутенко, за позивним "Бут", був правою рукою Кривоноса та одним зі старших по зміні. А Руслан Єрьомічев, як пише Асєєв, був головним "любителем молодих дівчат".

Вони народилися у Донецькій області – нині всі мають російське громадянство. За словами ексбранця, ця трійця причетна до жорстоких тортур, побоїв та принижень людської гідності. Асєєв додав, що незабаром буде оприлюднена інформація і про їхнього шефа на прізвисько "Ленін".

"Тепер, маючи дані їхніх російських паспортів, можна офіційно пред'являти претензії Російській Федерації за порушення законів і звичаїв ведення війни, що, сподіваюся, буде ініційовано найближчим часом як на ТКГ, так і нашим МЗС", – наголосив журналіст.

Також він передав "привіт" причасним до тортур терористам.

"Від себе хочу сказати цим людям наступне. Я знаю, що ви читаєте всі мої публікації... Ви увійшли в найбільш ганебну сторінку історії як військові злочинці за 40 тисяч рублів зарплати і палицю ковбаси, яку віджимають на "Ізоляції" у полонених з передачок. Я 28 місяців слухав, як ви б'єте жінок в сусідніх камерах, змушуєте співати пісні під тортури і затягували людей з електроопіками в камери, де вони і далі повинні "тримати стіну плачу". Вам всім було дуже смішно. Тепер посміємося ми", – написав Асєєв.

Зауважимо, що на початку січня 2021 року журналісти повідомили про кілька катівень у донецьких терористів. І саме "Ізоляцію" назвали концтабором. Офіційно його не існує, але до "Ізоляції" потрапляють за політичними статтями, переконання або проукраїнську позицію. За свідченнями тих, хто вижив, людей там катують, б'ють, ґвалтують і змушують хором виконувати гімн Росії. А також влаштовують між в'язнями показові бійки задля розваг керівництва.

Як повідомляв 5.UA, на Харківщині працівники СБУ затримали бойовика "ЛНР".