хроніка 994-го дня повномасштабної війни

Трамп готує мирні перемовини, скільки часу знадобиться Україні на створення ядерної бомби – хроніка 994-го дня повномасштабної війни

Утримання ворога в боях на власній території дозволяє захистити прикордоння Сумщини від наземного вторгнення

Створити українську ядерну бомбу – справа кількох місяців. Але для початку США мають дещо зробити. Хоча радше – не зробити. Які сенсаційні заяви знову з'явилися в західних ЗМІ? І чи є тут зв'язок з американським посланцем миру, який має підтримати переговори росії та України? Про це і про нові ракурси суворої Курської операції – суворої саме для тих окупантів, які отримали останнє селфі з камери українського FPV-дрона. Більше в огляді 994-го дня повномасштабної війни у матеріалі Олексія Пасака.

Дуже особливе кадрове рішення. Найближчим часом Дональд Трамп має оголосити про призначення спецпредставника США, який очолить процес переговорів Києва та москви про припинення війни. Про це повідомляє телеканал Fox News, посилаючись на власні джерела. Під час попередньої каденції Дональда Трампа спецпредставником дерджепу США з питань України був Курт Волкер. Тепер, як заявляють ЗМІ, Трамп розглядає двох головних кандидатів. Перший – це Роберт ОʼБраєн, ексрадник Трампа з питань нацбезпеки. Другий – Річард Гренелл, колишній посол Сполучених Штатів у Німеччині.

"Це може і буде свідчити лише про підвищену увагу пана Трампа до питання України", – зазначив постійний представник України при ООН (1997-2001, 2015-2019) Володимир Єльченко.

Але що буде, якщо пропозиції Трампа не спрацюють і Київ відмовиться від поступок на користь москви? Видання Times посилається на джерела в Міноборони і стверджує, що Україна готова створити найпростішу ядерну бомбу за кілька місяців, якщо США раптово припинять військову підтримку. Водночас українській оборонці буцімто лишилося менш як рік, щоб зняти з конвеєра власну балістичну ракету з дальністю польоту в 1000 кілометрів. Принаймні це стверджують джерела західних ЗМІ.

Але це лише план, а війна – триває вже сьогодні і точно не закінчиться завтра. В центрі протидії дезінформації говорять про важливість Курської операції. Адже саме утримання ворога в боях на власній території дає змогу захистити прикордоння Сумщини від наземного вторгнення. російський контрнаступ триває. І продовжує зазнавати масштабних втрат.

"Я бачив, у західних медіа писали, що ворог готує наступ на Курщині. Ворог уже розпочав його, фактично перевірка боєм є частиною наступу. Відповідно, вже є втрати у ворога значні, станом на 12 листопада ворог втратив не менш як 77 одиниць техніки. Це стосується БТРів, це стосується БМП-3, це стосується баггі, це стосується танків Т-80. Буквально за останню добу от у сумі було задіяно 29 одиниць техніки і фактично ці спроби були відбиті силами нашої армії. І значна кількість морпіхів російських лежить у лісах Курщини, залишається, завдяки роботи наших дроноводів, і завдяки роботі нашої піхоти, десантників і не тільки", – заявив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

А як саме на Курщині працюють українські оператори FPV-дронів – у найкращих ракурсах демонструють наші захисники. Феєричний рух 810-ї бригади російських морпіхів – із рідної землі прямісінько у пекло.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, сили оборони знищили 2 крилаті ракет Х-101, 2 балістичні ракети "Іскандер-М"/KN-23 та 37-ми БпЛА противника.

Дивіться також: 

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.