Ситуація на Куп’янщині напружена: як нацгвардієць відбивав наступи росіян
На Харківщині одним із найбільш напружених залишається Куп'янський напрямок. Ця громада постійно перебуває під російськими обстрілами. Щодня звідти евакуюють людей. росіяни не полишають спроб захопити Куп'янськ, який має для них логістичне значення. Саме на цьому відтинку служить нацгвардієць із позивним "Полковник". Чоловік пішов у військо на початку вторгнення. Встиг повоювати не лише на Харківщині. Отримав бойові нагороди. Більше у сюжеті нашої Оксани Нечепоренко.
Нацгвардієць В'ячеслав на позивний "Полковник" показує свій бліндаж:
"Ми живемо вчотирьох в цьому бліндажі, самі його облаштували".
"Полковнику" 48 років. За плечима строкова служба. До війська чоловік пішов на початку повномасштабного вторгнення.
"20 років я прожив у Харкові, тому вже вважаю Харків своїм домом. Коли на Харків почався наступ, тоді я вирішив, що це вже занадто. Потрібно захищати свій дім, своє місто", – поділився нацгвардієць.
За два роки війни "Полковник" брав участь у боях на Харківщині та Луганщині. Та, каже, найбільше запам'яталися бойові дії в Серебрянському лісництві наприкінці другої ротації. Тоді росіяни штурмували українські позиції протягом дев'яти годин. Деякі їм вдалося захопити.
"Я на той час був у резерві і вийшов на допомогу відбивати цей штурм та допомагати своїм побратимам. Було багато поранених. Було багато і вбитих наших, на жаль. І коли я потрапив на позицію, то побачив, що вони були вже в полі видимості метрів 20, я їх бачив – вони ходили, розмовляли. Довелося діяти рішуче, зайняти оборону", – розповів В'ячеслав.
Чоловік пригадує, позиції вдалося повернути. За той бій захисник отримав нагороду – орден "За мужність" ІІІ ступеня. А від побратимів – шану. Кажуть, довіряють йому повністю.
"Впевнений у ньому, у тому, що він прикриє і буде попереду. Може підтримати, і в атаку йти, і захищати. Я можу повністю покластися на нього", – наголосив нацгвардієць Віталій із позивним "Фіма".
Зараз В'ячеслав боронить Куп'янщину. Для росіян Куп'янськ є важливим логістичним центром. Українські захисники кажуть: утримати цей напрямок від наступу – для них надважливе завдання.
"Якщо вони будуть підходити ближче до Харкова, то для міста це буде велика загроза, буде можливість обстрілу артилерією", – зауважив "Полковник".
Ситуація на Куп'янщині напружена. Щодня звідси евакуюють людей. У громаді подекуди немає води та світла. А обстріли не вщухають. У цьому селі не залишилося жодного вцілілого будинку. А на вулицях – покинуті домашні тварини.
Однак В'ячеслав каже, зробить усе, щоб не пустити сюди ворога, і воюватиме, допоки це буде потрібно.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харківська область, "5 канал"
Читайте також: Дівчата найкращі, "горіхи" кому хочеш відстрелять: як проходить інтенсив від ДШВ – "Невигадані історії".
Як повідомляв 5.ua, "За день – до 15-20 штурмів": українські піхотинці тримають оборону під Часовим Яром.
Читайте також: мінометники стали піхотинцям: як відбивали штурм "на нулі" – "Невигадані історії".
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також слідкуйте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.