Справедливі відключення світла: у шести областях провели перевірки та виявили численні порушення
Державна інспекція енергонагляду перевірила застосування графіків погодинних відключень електроенергії у шести регіонах. Під час перевірок були виявлені численні порушення. Про це відомство повідомило у п'ятницю, 19 липня.
Перші перевірки були проведені у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Одеській областях. Було встановлено, що у всіх областях не було забезпечено максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами.
Лідери за кількістю виявлених порушень – Дніпропетровщина та Житомирщина.
Так, на Житомирщин представники місцевого обленерго навіть не допускали інспекторів до диспетчерських пунктів деяких структурних підрозділів обленерго.
На Дніпропетровщині інспектори виявили збільшення у кілька разів термінів застосування графіків відключень та кількості черг, які застосовуються не за розробленим планом. Так, у Дніпрі, Кам'янському та Кривому Розі графіки погодинного відключення, які були затверджені виконуються не в повному обсязі, не всі споживачі залучені до графіків.
Також велика кількість споживачів віднесена до категорії об'єктів критичної інфраструктури, що разом із супутнім навантаженням призвело до завищеної величини потужності, яка не підлягає відключенню.
На Житомирщині зафіксовано численні випадки невиконання команд диспетчерів Укренерго про запровадження ДПО.
Крім того, на сайті Житомиробленерго постійно надавалася недостовірна інформація про періодичність і тривалість застосування кожної черги ГПВ, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам та вулицям.
За результатами перевірок надано приписи щодо усунення порушень у тижневий термін. Після цього будуть проведені повторні перевірки або штрафи.
Із 22 липня Держенергонагляд проводитиме перевірки обленерго у Києві, Київській, Полтавській, Львівській, Закарпатській та Запорізькій областях.
Читайте також: За три дні на АЕС згоріли три трансформатори: експерт пояснив погіршення енергоситуації
Нагадаємо, операторів зобов'язали забезпечити мобільний зв'язок протягом 10 годин без світла. Вимоги стосуються всіх об'єктів фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж
Читайте також: "Світло витрачатиметься марно" – учені закликали Зеленського ветувати закон про скасування переведення годинників.
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.