День без телефону

СБУ викрила проросійських провокаторів, які в мережі закликали до повалення влади в Україні

  Агітатори також поширювали фейки про карантинні обмеження через COVID-19

  Проросійських інтернет-агітаторів, які закликали до повалення влади в Україні, викрила СБУ. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

  Двоє мешканців Хмельницького та Івано-Франківська за вказівкою російських кураторів поширювали в мережі публічні заклики до зміни державних кордонів і повалення влади.

  Зловмисники діяли під "прикриттям" української SMM-структури та керували в соцмережах сепаратиськими спільнотами. Там вони поширювали фейки про карантинні обмеження через COVID-19, дискредитацію органів державної влади.

  Агітатори також підбурювали користувачів до протестів та просували ідеї федералізації України.

  Під час обшуків правоохоронці вилучили в них комп'ютери та мобільні пристрої, які містять докази атак на інформаційну безпеку держави. СБУ порушила провадження за фактом зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України.

  Нагадаємо, у Telegram з'явився бот, який називається UA Baza, що видає персональні дані та документи українців. Зокрема, у відкритий доступ потрапили 26 мільйонів посвідчень водія. Про це повідомив керівник громадської організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц.