Inguar3

Розробили випускники українського університету: як броньовик Inguar3 рятує життя наших воїнів

Машина може витримати влучання бронебійних куль, уламки снарядів, а також підрив на протитанковій міні

У Серебрянському лісі найзахищеніший бронеавтомобіль ЗСУ потрапив під обстріл. Це сталося під час випробування новітньої розробки випускників Київського політехнічного інституту. Тоді бронемашина показала свою міць, бо має великпотужний захист від уламків та мін. Військові виконали своє бойове завдання. Чим здивували розробники та як допоможе цей бронеавтомобіль Збройним силам України – журналіст "5 каналу" Віталій Залевський знає.

З лісових хащів, піску  та  багнюки зможе виїхати цей новенький бронеавтомобіль Inguar3. Це  розробка випускників Київського політеху. Броньовик вже побував на полі бою. Ним підвозили бійців зі зброєю у Серебрянський ліс, де точаться жорстокі бої з російськими окупантами. Звідти ж і евакуйовували військових. Випробували машину бійці дванадцятої бригади Нацгвардії. 

"Без бронеавтомобілей нас на довго не хватить. Тобто, люди так довго жить не будуть. А бронеавтомобілі дуже багато спасли життів і продовжують це робити", – розповів боєць 12 бригади НГУ "Прораб".

Це була небезпечна дорога. Від осені дві тисячі двадцять другого Серебрянський, ліс неподалік Кремінної – лінія фронту. За новітньою розробкою стежили ворожі дрони. Там їх багато. 

"Були скиди. Автомобіль пошкодило, пошкодило колеса, всі чотири колеса. Але автомобіль виконав своє, як то кажуть, бойове завдання. І вивіз групу людей з лісу на безпечну відстань", – зазначив боєць 12 бригади НГУ "Прораб".

У цій машині колеса з броневставками РанФлет. Завдяки їм Сили оборони змогли вибратися з-під обстрілу. Загалом на повністю пробитих колесах можна проїхати ще до ста кілометрів. 

Ця машина може витримати влучання бронебійних куль, уламки снарядів, а також підрив на протитанковій міні. Такий рівень захисту українська команда розробляла понад рік

"У нас ніколи немає до нашої техніки якоїсь жалості. Тестуємо її, ламаємо її, ремонтуємо. Все для того, щоби машина була відкатаною, бо наші хлопці мають кататися на надійній техніці", – каже співзасновник проєкту Inguar Артем Ющук.

Нам показують, який бронеавтомобіль всередині. Одночасно в авто можуть їхати водій із командиром і ще шестеро членів екіпажу. 

Також у бронемашині є люк. Там встановлюють турЕль, щоби працювати по окупантах з кулеметів Браунінг та гранатометів  натівського зразка. Спочатку команда інженерів ремонтувала техніку для Сил оборони, тоді і з'явилася ідея розробити цей бронеавтомобіль. Такого рівня захисту на серійних броньовиках в Україні ще немає – запевняють розробники. Автомобіль захистили двома шарами металу – алюмінію та сталі.

"Знадобився великий багаж досвіду, який ми переймали у бійців, які привозили нам на ремонт вже наявні екземпляри, які є на озброєнні. Це і зразки західного виконання і нашого виробництва. Коли вони привозили їх, ми в них запитували, щоб вони хотіли додати чи, які недоліки у даних автомобілів є", – каже інженер проєкту Inguar Михайло Ковальов.

Розробка першого зразка з комплексом випробувань коштувала понад мільйон доларів. Машина повністю створена власним коштом компанії. Після всіх випрОбувань бронеавтомобіль Inguar3 може стати помітною частиною парку техніки наших воїнів.  

Віталій Залевський, Микола Довгий, "5 канал"

Нагадаємо, Сили оборони розпочали контратаку на Покровському напрямку

Як повідомляв 5.UA, безпілотники підірвали склад боєприпасів у Воронезькій області.

Вночі Сили оборони збили 58 ворожих БПЛА

Нагадаємо, ЗСУ знищили ще 1 ППО рашистів: у Генштабі опублікували втрати ворога. 

Читайте також: Окупанти вдарили по Павлограду. Кількість жертв внаслідок цієї атаки зросла.

Дивіться також:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.