"Розірвати замкнене коло смерті": у столиці відбувся Київський Безпековий Форум, присвячений подіям Голодомору
"Розірвати замкнене коло смерті" – під таким гаслом у столиці відбувся Київський Безпековий Форум. Цього разу організатори присвятили подію 90-м роковинам Голодомору-геноциду.
Більше дивіться у включенні кореспондента "5 каналу" Юрія Пугача.
Вкотре Київський Безпековий Форум зібрав під одним дахом представників політикуму не тільки України.
"Зокрема це були посадовці з уряду, також з Кабміну і Верховної Ради", – зазначив кореспондент "5 каналу".
Крім того, до участі в заході приєдналися уповноважені ВР омбудсмени і посли трьох країн в Україні.
Були присутні представники таких іноземних країн, як:
- США;
- Велика Британія;
- Ізраїль.
Захід розпочався зі спільного покладання квітів до пам'ятника загиблим у репресіях 1932-1933 рр. Також присутні на події вшанували померлих хвилиною мовчання.
Читайте також: Україна надихає світ, поки росія морить його голодом. Президент путін просто не дбає про глобальну продовольчу безпеку.
Після цього всі рушили до музею Голодомору-геноциду, там переглянули відео звернення нобелівської лауреатки миру 2022 року, голови центру громадянських свобод Олександри Матвійчук.
Пізніше розпочалася перша панельна дискусія Київського Безпекового Форуму. Вона мала дещо міжнародний характер, позаяк до участі були запрошені представники трьох країн.
"Це відбувається і нині. Їжу продовжують використовувати як зброю. Після припинення Чорноморської зернової ініціативи росія знищила 280 тисяч тонн зерна за один місяць. Цього зерна вистачило б, щоби годувати мільйон людей у всьому світі протягом року", – заявив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.
Жорстокість подій Голодомору відзначив посол Ізраїлю Міхаель Бродський:
"Ми повинні зробити все можливе, щоб така жорстокість ніколи не повторилися. Щоб ми могли з упевненістю сказати: "Подібного більше ніколи не відбудеться. Ні голодомору, ні голокосту". І ми повинні не лише запобігти майбутнім злочинам, а й пам'ятати про всіх жертв. Бо ця пам'ять про минуле дає нам силу боротися сьогодні".
Доповнила думки колег та звернула увагу на офіційне визнання репресій українців амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Це надзвичайно важливо, щоб ми офіційно визнали те, що відбувалося, і те, що відбувається в Україні нині. І щоб ми більше ніколи не допустили, аби подібне відбулося знов. Аби їжу використовували як зброю", – сказала вона.
Представники на цьому заході провели паралелі між тим, що відбувалося 90 років тому, і тими подіями, що розгортаються в сучасній Україні.
"Якщо ми подивимося в ретроспективу того, що відбувалося тоді і що відбувається зараз, ми, безумовно, побачимо паралелі і що мета лишилася тією самою. Для них (росіян – ред.) ми не повинні існувати", – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті голодомору Антон Дробович.
В.о. генеральної директорки Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасинджак розповідає:
"Історія Голодомору нагадує і показує нам, хто наш ворог. І змушує нас подивитися у свою історію назад. Оцінити нашу лояльність і програні уроки перед російським інформаційним продуктом".
Станом на листопад 2023 року 32 держави визнали геноцидом Голодомор 1932-1933 років.
Як раніше повідомляв 5.ua, росія планувала влаштувати в Україні ще один голодомор. російське оборонне відомство закуповувало вантажівки для перевезення зерна.
Дивіться також відео: Голодомор без цензури: як батькам варто розповідати дітям про геноцид
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.