Реакція бізнесу на затримання Ігоря Мазепи та обшуки в Concorde Capital
18 січня бізнесмена Ігоря Мазепу затримало ДБР, пройшли обшуки в офісі Concorde Capital, розпочався розгляд справи у суді. Ми зібрали, що думають про це топи бізнесів, економісти, офіційну реакцію українських бізнес-спільнот.
Засновник холдингу MS Capital Максим Шкіль наголосив: "Затримання Ігоря Мазепи викликає обурення і занепокоєння. Це не ті підходи, з якими ми можемо як держава перемогти ворога, відродити економіку, повернути людей з-за кордону, створити найкращі умови життя для наших дітей. Це не той діалог, до якого відповідальний бізнес закликає владу і, зокрема, правоохоронні органи. Це не ті заголовки, які потенційні інвестори в Україну хочуть читати в західній пресі".
Інвестиційний банкір, заступник директора Dragon Capital Сергій Фурса у колонці для NV зазначив: "Завершився тиждень заголовками про арешт власника Concorde Capital Ігоря Мазепи у справі 10-річної давнини. Як там виділялася і виходила земля – справа темна, але ніхто в українській бізнес-спільноті не пов'язує прихід ДБР до Мазепи з боротьбою за праве діло, підозрюючи, що силовики чи то виконують політичне замовлення, чи то теж хотіли б жити в лісі біля Київського моря і в такий спосіб натякають на свої бажання".
"Адже недарма заставу ДБР встановлює на рівні 700 млн грн за того, що збитки оцінюють у 7 млн грн. І битву репутацій Concorde виграв у ДБР із розгромним рахунком, який і зафіксували в заголовках "Блумберга", навряд чи сприяючи зростанню симпатій до України й підвищуючи наші шанси отримувати підтримку в повному обсязі", – підсумував він.
Засновник групи "Агротрейд", учасник бойових дій та радник командувача Нацгвардії Всеволод Кожемяко написав: "Очевидно, що затримання Ігоря Мазепи по старій земельній справі має або корупційне, або політичне підґрунтя. Перевожу на сучасну мову: щось не те сказав (міг), когось не того підтримав (мало вірогідно), або просто відмовився платити на вимогу правоохоронного рекету (скоріш за все). В будь-якому випадку нічого спільного з правосуддям або справедливістю".
"Мабуть трошки різкувато сформулював і треба було написати про "поганий сигнал для бізнесу", але просто вже за**ало це б***ство. Вибачаюсь", – додав він.
Голова наглядової ради холдингу Global Spirits, бізнесмен Євген Черняк написав: "Затримали українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу".
"NV зазначає, що проводяться обшуки в офісі Concorde Capital, а справа пов'язана із отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі на Київщині, увага, збудованого у 2013 році", – додав він.
Євген Черняк наголосив: "Правоохоронна система зірвала всі запобіжники. Підприємці, журналісти-розслідувачі, волонтери – всі під ударом! Ігор – україноцентричний підприємець, який, маючи можливість інвестувати в різні ринки, завжди віддавав пріоритет українським інвестиціям. Він дуже багато допомагав данейшенами, волонтерськими проєктами, робив це без піару, а просто тому, що Україна – його Батьківщина".
"Зараз у справі з'явиться "російський слід", з високою часткою імовірності. У всіх бізнесів, що реально працюють – маски-шоу, кримінальні справи, підозри та затримання. І, звісно, всі бізнеси, які добре працюють – "пособники Кремля", ну просто щоб тяжкість статті була максимальною і була можливість заарештовувати людей і зробити з них заручників. Про які інвестиції може йти мова, коли тилові щури сприймають війну як джерело особистого збагачення? Навіщо ви знищуєте своїх, патріотичних підприємців?", – підсумував він.
"Ми розбудовуємо правову державу, розуміємо, що йдуть розслідування, але ж при здійсненні розслідування мають дотримуватись норми доцільності та спів мірного втручання як в господарську діяльність, так і в права людини", – наголосили у Спілці українських підприємців.
"Громадський рух "Маніфест 42" закликає "всі бізнес обʼєднання України до рішучого спротиву свавіллю тилових силовиків, черговим проявом якого стало затримання підприємця Ігоря Мазепи. Маски-шоу в офісі підприємства цього разу відбулося навіть без судових рішень. А недопуск адвокатів до місць обшуку став новим рівнем нахабності та беззаконня дій перевертнів у погонах"
"Численні звернення до Президента України щодо безпрецедентної хвилі безперервних атак тилових силовиків на бізнес залишаються без належного реагування. Стаття 42 Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розтоптана на догоду корупціонерам, які засіли у силових структурах і грабують державу посеред війни. Гарант Конституції мовчить", – мовиться в повідомленні.
У Громадському русі "Маніфест 42" підсумували: за цих умов в українських підприємців не залишається іншого виходу, крім об'єднання зусиль для організованого спротиву. Просимо бізнес-об'єднання України залучити всі наявні ресурси, щоб зупинити фактичну ліквідацію права на підприємницьку діяльність".
Як повідомляв 5.UA, затримання бізнесмена Ігоря Мазепи: що кажуть правоохоронці та про що попереджають в інвесткомпанії.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.