На Дніпропетровщині школярів навчають основ підприємництва: як проходить урок – сюжет
Суспільні навички, фінансова грамотність та бізнес. Ці терміни знають не лише фахівці, а й восьмикласники однієї зі шкіл Дніпропетровщині. У селищі Приорільське дітей навчають основ підприємництва. Як триває урок і чи подобається школярам? – журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко розповіла.
Маргарита закінчує 8 клас. З майбутньою професією дівчина вже визначилася. Хоче розвиватися у сфері вебдизайну. Для цього, каже, не завадять знання основ фінансової грамотності. Тому і прийшла на урок.
"Я хочу стати ілюстратором. А це дуже важливо оця фінансова грамотність. Тобто, розпорядження скільки коштів піде, наприклад, на прилади, для того, щоб виконувати роботу. Насправді, я дуже рада, що скільки часу пройшло і нам проводять дійсно важливі уроки, які ми не просто забудемо, а які нам у майбутньому допоможуть", – поділилася школярка.
Влад теж прийшов на урок фінансової грамотності. У майбутньому школяр планує відкрити магазин дитячих іграшок. Тому уважно слухає викладача, щоби опанувати навички бізнесу.
"Я до цього хотів хорошу освіту. А тепер мене ще більше підштовхнуло до освіти і відкриття свого підприємства. Якщо людина вміє розмовляти з іншими людьми, вміє знаходити спільну мову, то далі буде легше", – зауважив школяр.
Викладач Олександр Анатолійович розпочинає урок з лідерських якостей. Діти разом із ним визначають, чим має володіти незалежний та успішний бізнесмен. Жодної теорії та книг. Лише приклади з життя. А ще відгадують загадки та виконують завдання, які пропонують майбутнім працівникам корпорації "Гугл".
Лекцію відвідують підлітки від 14 до 18 років. У шкільній програмі лише один урок. Цього замало для відкриття бізнесу, каже викладач. Проте достатньо, щоб зрозуміти основи фінансової грамотності.
"Дуже цікаво говорити з молоддю як вони витрачають свої кошти. Людині, як більш досвідченій і старшій за них, я з ними навчаюся також разом. Вони залюбки опанували цю програму і взагалі дуже активно брали участь у цій лекції", – наголосив вчитель Олександр Малюк.
Раніше про фінансову грамотність, а тим паче про бізнес-навички для учнів тут і не думали, каже директорка закладу. Утім, часи змінюються і діти потребують нових знань.
"Такі тренінги, такі курси необхідні для сільських дітей. Тому що діти наші теж на високому рівні здають ЗНО, і на рівні міських шкіл теж мають високі знання", – зазначила завідувачка Приорільської гімназії-філії Личківського ліцею Валентина Мамедова.
Лекції допоможуть визначитися з майбутнім, переконані у гімназії, та досягти успіхів у професії.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також сюжет: на уроки тільки зі смартфоном: як вчителька у Дніпрі заохочує школярів до навчання за допомогою сучасних технологій. Щоб перевірити матеріал, який вивчали на попередньому уроці, пані Алла сама створює тести, опитування або вікторини за допомогою спеціальної ігрової платформи.
Дивіться також: у Дніпрі переселенців безплатно навчають англійської. Заняття тривають двічі на тиждень протягом декількох місяців.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.