Спорт для ветеранів

На Черкащині спортсмени-ветерани готуються до "Ігор Нескорених": як тренуються сильні духом – сюжет

Змагаються за місце у національній команді понад три сотні ветеранів

Щоб показати найліпші результати. На Черкащині спортсмени-ветерани тренуються до "Ігор Нескорених". Вони вже взяли участь у Нацвідборі. Доки чекають на відповідь, чи пройшли у національну збірну, готуватися не перестають. Мають чимало сили і запалу працювати над собою. Як тренуються сильні духом, – наша Яна Лимаренко розповіла.

Ветеран Олександр Скринський вправляється з луком – готується до "Ігор Нескорених". Йому складно дається спорт, адже на війні він зазнав численних поранень, а через них ще й інсульт. Пригадує, коли опритомнів у реанімації – не відчував тіла, була думка, що це назавжди. Але потроху почав відновлюватися. Стати на ноги зміг завдяки силі духу та спорту.

"Дуже складно, тому що у мене немає плеча. Ця рука у мене після інсульту, важко працювати, але все-одно працюємо, тренуємося. Почався мінний обстріл, прилетіла поруч міна, мене поранило. У ногу поранило, плече. Уламок застряг тут, через цей уламок у мене інсульт і стався", – пригадав ветеран.

Олександр їздив брати участь у нацвідборі на "Ігри Нескорених". Нині чекає на відповідь, для нього це унікальний шанс представити країну на міжнародній спортивній арені та ще раз перемогти себе.

"Буду займатися далі спортом, у мене ще веслування додалося, плаваю. На веслуванні концепт стоїть, займатимуся далі, на місці стояти я не буду це точно, а далі, далі", – наголосив чоловік.

А це тренується Євген Полін. Його види спорту – це паверліфтинг та важка атлетика. За півтора року на війні двічі був поранений, вдруге – уламками посікло тіло. Після цього закінчив службу. Після реабілітації почав займатися спортом.

"Тут шматок вирвало. Заважає звичайно, але працюємо, розтягуємося, розпрацюємо. Показники ще не такі були, але вже близько. Якщо я навесні не міг витиснутися – то зараз на "Іграх Нескорених" 122 кг від грудей віджав. Це для мене показник, я сам не очікував", – поділився ветеран.

На відбір "Ігор Нескорених" із Черкащини їздили два десятки ветеранів. Усі пройшли пекло війни і мають ампутації та тяжкі травми. Серед спортсменів був і Ярослав Платмір. Зараз він тренується на стадіоні. Захисник був тяжко травмований у 14-го в пекельних боях за Донецький аеропорт, тоді лікарі дивом врятували ногу. Тепер займається п'ятьма видами спорту професійно.

"Штовхання ядра, метання диску, жим лежачи, волейбол сидячи, амфутбол. У ветеранів по поверненню йде адаптація і реабілітація. Люди зазвичай думають, що вони нікому не треба. Це дуже гарна можливість себе реалізувати, зрозуміти, що ти переміг насамперед себе, медалі – це круто, але вони не основні", – зауважив чоловік.

Тренуються спортсмени на базі муніципального спортивного комплексу. Тут усі ветерани можуть безплатно займатися різними видами спорту. З адаптивних є заняття з волейболу сидячи, амфутболу, настільного тенісу, легкої атлетики, паверліфтингу та стрільби з лука.

"Усі ветерани війни, члени їхніх родин, будь ласка, ми всіх запрошуємо. Тут немає ніяких термінів, заняття фізкультурою і спортом на постійній основі. Хто хоче для себе – той для себе, а хто хоче займатися на результат – вони займаються уже. Наші хлопці уже брали участь і в змаганнях з інваспорту. Зараз вони брали участь у нацвідборі "Ігор Нескорених", найближчий час ми їдемо до Львову", – розповів директор муніципального спортивного комплексу "Дніпро" Юрій Гончаров. 

Змагаються за місце у національній команді понад три сотні ветеранів. До кінця червня комісія обере 35 тих, хто увійде до збірної. Вони поїдуть представляти Україну на "Ігри Нескорених" до Канади.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Читайте також: у Черкасах з'явиться Центр фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів – які види спорту пропонують.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.