Місто милосердя. Лікарня Мечникова

"Місто милосердя": у Києві відкрилась виставка про подвиги медиків лікарні імені Мечникова

Окреме місце в експозиції належить проекту 11-метрового монумента на честь лікарів, які рятували людей під час Революції Гідності та продовжують робити це і зараз на сході

Виставку під назвою "Місто милосердя. Лікарня Мечникова" відкрили у Музеї історії України в Другій світовій війні. Вона розповідає про працю медиків цієї установи, які від початку війни на сході України врятували життя більш як 2 тис. оборонців нашої країни. На відкритті побували і журналісти "5 каналу".

Дмитра Краслянського у лікарні імені Мечникова влітку 2014-го називали своїм символом. Медики вирішили: якщо їм вдасться врятувати життя тяжко пораненого у бою за Савур-Могилу військовослужбовця, то й Україна вистоїть проти російської агресії. У комі боєць пробув більш як 40 днів, пізніше його переправили до іншої медустанови.

"Я планував у Мечникова 100% поїхати, але не міг знайти слушного моменту, щоб приїхати", – каже демобілізований військовослужбовець. "Це наш талісман, який був у першій сотні поранених, у якого висока ампутація кінцівки, осколки в голові, в тулубі. Живого місця не було", – зазначає заступник головного лікаря Юрій Скребець.

Рятівники Дмитра, натомість, приїхали до нього. Прибули, щоб відкрити виставку під назвою "Місто милосердя". У Музеї історії України в Другій світовій війні зібрали речі, пов'язані з лікарями, які врятували життя не одній тисячі поранених на сході військовослужбовців.

Виступає головний лікар Сергій Риженко: "Зі мною приїхали найкращі лікарі Мечникова. Всі ми разом врятували 2,5 тис. тисячі наших важкопоранених воїнів". Зафіксовані фотокамерою моменти роботи медиків, лікарняне обладнання – усе це вмістилося в одній із кімнат музею.

Виставка, присвячена подвигам медиків лікарні імені Мечникова, це не лише лікарські інструменти чи пам'ятні фотографії. Це й історії конкретних бійців, врятованих дніпрянами.

"Ремінь, медична сумка. Ще в мене була зброя, але вона була пошкоджена, її вилучили в лікарні імені Мечникова для утилізації. Осколками розбило мій автомат, пістолет", – полковник Петро Потєхін свого поранення теж зазнав у бою за Савур-Могилу.

Про перебування у Мечникова йому нагадує фотографія, на якій у нього на плечі написаний номер 295: "Це порядковий номер мішка, звичайного мішка, як картоплю продають. Туди скидали всі речі військовослужбовця.

Окреме місце в експозиції належить проекту пам'ятника на честь лікарів, які рятували людей під час Революції Гідності та продовжують робити це і зараз на сході. 11-метровий монумент автори ідеї сподіваються встановити на стіні одного з корпусів лікарні імені Мечникова в червні, до дня медика. А поки ж – шукають гроші на реалізацію проекту, який коштує майже півмільйона гривень.

Петро Троць, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: