Марина Порошенко

"Лікарі на межі виснаження, влада втратила контроль над епідемією" – Марина Порошенко про ситуацію з COVID-19

  Всі сили держави мають бути спрямовані на оснащення лікарень і забезпечення системи охорони здоров’я, наголосила Порошенко

  П’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко проходить лікування в одній з лікарень. Про це повідомила Марина Порошенко. Вона подякувала всім за підтримку і зауважила, що медики у ситуації пандемії опинились без державного захисту, інформує прес-служба партії "ЄС".

  "Щодо ситуації в лікарнях Києва – вона вкрай погана. І я знаю про це далеко не у зв’язку з хворобою чоловіка. З самого початку епідемії коронавірусу наш фонд ще навесні переорієнтував свою діяльність на боротьбу з COVID-19. І забезпечував захисні костюми, маски, противірусні окуляри, пульсоксиметри, постачав сучасні цифрові рентген-апарати і нові апарати ШВЛ, ремонтував непрацюючі", – нагадала Марина Порошенко.

  Вона наголосила, що за півроку з початку пандемії влада жодних висновків не зробила: "І маємо результат: лікарі вже на межі виснаження, хоч роблять все можливе. В лікарнях не вистачає ліжок для хворих на короновірус, кисневих концентраторів, реанімаційного обладнання. А зі спеціального фонду АнтиКовід не закуплено навіть жодного апарату ШВЛ", – констатує Марина Порошенко.

  Марина Порошенко відзначила: "Поки гроші витрачали на все що завгодно, окрім медицини, влада повністю втратила контроль над протидією пандемії. Ми розуміємо, що в цих умовах всі сили держави мають бути спрямовані на оснащення лікарень і забезпечення системи охорони здоров’я. Ми послідовно будемо над цим працювати".

  Вона також зауважує, що зараз українцям, на жаль, доводиться розраховувати тільки на себе і на благодійників. "Тому ще раз прошу кожного: користуйтесь масками, обробляйте руки і дотримуйтесь соціальної дистанції", – закликала Марина Порошенко. Вона побажала всім здоров’я.

  "Друзі, наша родина щиро вдячна за підтримку кожному. Сьогодні з COVID-19 борються мій чоловік і наша донька. Петро Олексійович госпіталізований в одну з київських лікарень, яка лікує хворих на коронавірус", – зазначила Марина Порошенко.

  І додала: "Попри те, шо мій чоловік має двостороннє запалення легень, він має сильну волю і демонструє її у боротьбі з хворобою. Він чітко дотримується прописаного протоколу лікування".

  Нагадаємо, у Тернопільській області помер лікар, який допомагав боротися з коронавірусом. Йому було 51, він працював у Почаївській районній лікарні, що на Тернопільщині.