ТЦК та СП

Кабмін змінив правила військового обліку та спростив процедуру відстрочки для двох категорій українців

Нові правила набувають чинності з дня опублікування

Кабінет Міністрів у п'ятницю, 7 червня, ухвалив важливі зміни до постанов, що регулюють військовий облік та мобілізацію, спростивши відповідні процедури.

Про це повідомило Міністерство оборони.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Уряд підтримав розроблений оборонним відомством проєкт постанови №560 про врегулювання питань постановки на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають за межами країни.

"Нововведення, зокрема, стосуються можливості постановки на військовий облік через закордонні дипломатичні установи України для осіб, які перебувають не в Україні понад три місяці. Відтепер призовники, військовозобов'язані та резервісти зможуть ставати на облік без особистої присутності у районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки", – наголосили в Міноборони.

Також у відомстві повідомили про зменшення бюрократії – із переліку документів, що підтверджують право на відстрочку від призову для українців за кордоном, було виключено вимогу про подання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю ІІ групи. Це також має спросити процедуру.

Серед інших змін – тепер інформація про адміністративні правопорушення призовників, військовозобов'язаних та резервістів ТКЦ надсилатиме поліції в електронному вигляді.

У Міноборони уточнили, що нові правила набувають чинності з дня опублікування і мають на меті "зробити систему військового обліку більш ефективною та доступною".

Нагадаємо, раніше громадяни України, яким виповнилося 17 років і вони перебувають за кордоном, повинні були повернутися на Батьківщину та стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соціального захисту.

Дивіться також відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.