Кабінет Міністрів України

Кабмін скасував проходження ВЛК для окремих категорій військовозобов'язаних

Крім того, постанова змінила правила для отримання відстрочки як доглядача

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає, що призовникам віком до 25 років та військовозобов'’язаним, яких бронюють, не потрібно проходити військово-лікарську комісію.

Постанова № 675, опублікована на сайті уряду, вносить зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№ 560).

Відтепер призовників до 25 років під час воєнного стану можуть направити на проходження медичного огляду лише у випадку, якщо вони йдуть служити добровільно.

Процедура отримання відстрочки від мобілізації у разі бронювання також не передбачає направлення на військово-лікарську комісію.

Крім того, постанова змінила правила для отримання відстрочки як доглядача, якщо військовозобов'язаний доглядає одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю II групи. Відтепер для цього не потрібний висновок лікарсько-консультативної комісії.

Нагадаємо, з 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Після цього всі військовозобов'язані мають оновити свої дані протягом 60 днів. 

Дивіться також:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.