Шпиталь

"Австрійка": автобус, переобладнаний на шпиталь, їде з "Госпітальєрами" на фронт рятувати життя захисників

На відміну від карети швидкої, тут вміщаються щонайменше 11 потерпілих

Команда "Госпітальєрів" збирається вирушити на фронт для порятунку українців: і воїнів, і цивільних. Шпиталь на колесах уже укомплектований медичним обладнанням та ліками. Ним евакуйовуватимуть поранених із прифронтової території, надаватимуть їм допомогу, а потім доправлятимуть до профільних лікарень.

"На цьому етапі, на якому ми будемо працювати, ми будемо займатися підтримуванням стабільного стану поранених. І намагатися у випадку якихось критичних моментів так само врятувати життя", – запевняє госпітальєрка "Тювик".

Обладнати шпиталь медичним приладдям коштувало близько 2 мільйонів гривень. Зібрати гроші вдалося завдяки благодійникам та донатам небайдужих. Всередині – реанімація на колесах, а ззовні – автобус, розмальований соняхами. Посеред них зобразили обличчя з красивими карими очима. Це госпітальєрка на позивний "Австрійка". Вона загинула у ДТП під час чергового виїзду у гарячі точки фронту. Тепер її образ – як оберіг для тих, хто знову за покликом серця їде на передову.

Травматолог на позивний "Курінф" був у складі попереднього екіпажу, після аварії зазнав поранення, йому ампутували кисть правої руки. Але і після цієї травми чоловік знову їде у гарячі точки.

"Знав, що "Австрійка" має виїжджати, знав, що я маю бути членом екіпажу. Мені пішли назустріч і зробили протез реально швидко. Декілька місяців зайняв сам процес протезування. Ти можеш тримати маленькі предмети в руці, можеш ампулу тримати, ти можеш зарядити систему для інфузії. З протезом це доволі швидко робиться, не виникає багато проблем", – каже госпітальєр "Курінф".

Серед екіпажу – шестеро госпітальєрів. Це кваліфіковані медики, ті, що уже рятували життя під вибухи снарядів.

"Це анестезіологи, хірурги, медбрати та медсестри, які працювали саме у відділеннях інтенсивної терапії", – перераховує "Док".

Роман, який за кермом мобільного шпиталю, розповідає, що і він підготовлений, аби за потреби теж надати медичну допомогу. Каже: розмістити такий великий автобус намагатимуться на безпечній відстані від лінії фронту, наскільки це буде можливим в умовах бойових дій. Водночас і достатньо близько, щоби якомога швидше евакуювати потерпілого.

"У важкодоступні місця не доїде, бо має низьку посадку автобус, але будемо старатися у міру можливості, що ми можемо зробити, на що здатний автобус", – зауважив Роман.

А ось такий вигляд має мобільний шпиталь зсередини. На відміну від карети швидкої допомоги, де можуть перевозити одного або ж декількох поранених, тут вміщаються, щонайменше 11 потерпілих.

"6 лежачих і 5 сидячих в кінці. Це щонайменше, мінімальний набір, як то кажуть. Максимальний, то був у нас один із еваків – 22 людини", – розповів госпітальєр.

До шести функціональних ліжок підведені монітори, щоб стежити за станом пацієнта, є мобільні апарати штучної вентиляції легенів та дефібрилятори.

"Контролювати всіх лежачих ми можемо з допомогою монітора: тут і тиск, сатурація, температура. Це шухляди саме з тактичною медициною або медициною, на одну людину розраховано. Усі з цієї сторони вони обладнані ще киснем. З цієї сторони будуть лежати самі такі важкі, тобто, ми може підключити як на апарат боброва, це просто підтримка кисню, так і на апарат ШВЛ", – демонструє госпітальєр.

"До цього готувалися і зараз з упевненістю їдемо працювати", – додає госпітальєрка "Тювик".

З обіймами у далеку дорогу госпітальєрів проводжають побратими. "Австрійка", яка рятуватиме життя, вирушила на фронт.

Лідія Середюк та Олексій Тищенко, "5 канал"

Читайте також: "Така техніка справді дає можливість рятувати життя": Порошенко з естонським послом та "Госпітальєрами" випробували робота для евакуації поранених.

Дивіться також відео: Боротьба зі смертю на фронті: Стабпункт на Бахмутському напрямку очима з середини. Без цензури

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.