Війна в Україні

ЗСУ на Донеччині відбили одну з найбільших механізованих атак росіян – ISW

Після знищення першої хвилі техніки окупанти відступили, заявляють аналітики

У середу, 24 липня, українські військові відбили одну з найбільших механізованих атак російських окупантів із жовтня 2023 року на заході Донецької області. 

Про це йдеться у звіті ISW.

Зазначається, що захисники зупинили посилену механізовану атаку росіян чисельністю до батальйону біля Костянтинівки після того, як противник просунувся до південно-східної околиці населеного пункту.

Українська бригада, яка діє на Курахівському напрямку, зазначила, що загарбники задіяли в атаці одночасно 11 танків, 45 бойових броньованих машин, рідкісну бойову машину "Термінатор", 12 мотоциклів та близько 200 осіб особового складу з кількох тактичних напрямків.

Повітряна розвідка Сил оборони виявила механізовані колони рф на відстані, після чого українські воїни для відбиття наступу противника використали:

  • артилерію;
  • БПЛА;
  • мінні поля.

Вдалося пошкодити або знешкодити 6 російських танків, 7 ББМ та всі 12 мотоциклів. Після знищення першої хвилі техніки росіяни відступили, заявляють аналітики.

Востаннє була зафіксована механізована атака рф розміром із батальйон на Донеччині у березні 2024 року. Однак більші механізовані наступи ворог не проводив з перших днів чотиримісячної операції  захоплення Авдіївки у жовтні 2023 року, йдеться у матеріалі.

На думку експертів, окупанти, ймовірно, хотіли просунутися далі до Костянтинівки, щоб захопити населений пункт та перерізати шосе Т-0524 Вугледар–Костянтинівка. російські джерела давно визначили  перекриття цієї дороги та порушення українських наземних ліній зв'язку з Вугледаром як основну тактичну мету.

Зокрема, російський воєнкор нещодавно припустив, що окупанти активізують операції на південь від Костянтинівки і змусять Сили оборони відступити з позицій у Вугледарі та навколо нього.

Однак ISW прогнозує, що в найближчому майбутньому росіяни, найімовірніше, не досягнуть оперативно значущих успіхів у цьому районі, навіть якщо досягнуть тактично значущих успіхів і змусять ЗСУ відступити з прилеглих позицій.

Пояснюється це з тим, що дана територія не має оперативно значущих цілей. Адже в основному складається з полів та ізольованих невеликих поселень і не має поблизу значних тактичних висот.

Читайте також: "За день до 15–20 штурмів": як українські піхотинці тримають оборону під Часовим Яром – "Невигадані історії".

Дивіться також: 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.