Залучити ветеранів до активного життя: у Дніпрі вчать кермувати автівкою людей з інвалідністю – які успіхи
У Дніпрі на базі університету внутрішніх справ працює автошкола для людей з інвалідністю. Раніше водіїв навчали кермувати тільки легковими автівками, а нещодавно додали нову категорію С1 – водіння вантажівок. Організатори переконані, що навички допоможуть працевлаштуватися учням автошколи. Чи є попит на навчання та як проходять заняття – бачила наша кореспондентка Наталія Москаленко.
Олександр учень автошколи для осіб з інвалідністю. Чоловік розповідає: взяв зброю до рук з перших днів повномасштабного вторгнення, бо уже мав бойовий досвід. Захищав Україну і раніше в російсько-українській війні. Навесні 2022 року потрапив під обстріл поблизу Ірпеня, через що залишився без ніг. Тепер опановує водійські навички.
"Сидіти у 4 стінах і без роботи це дуже складно. Тобто, коли ти звертаєшся кудись на роботу і даєш резюме, а ти кажеш не можу на даний час, тому що зараз через погодні умови ти на інвалідній колясці не переїдеш", – розповідає учень автошколи Олександр.
Автошколу організували в університеті внутрішніх справ. Навчатися може будь-хто. Та пріоритет наразі – особи з інвалідністю. Для них передбачили всі умови та спеціальне інклюзивне обладнання. Під час заняття розпочалася повітряна тривога. Разом із викладачем Олександр прямує в укриття.
Після повітряної тривоги заняття продовжуються. Олександр з інструктором переходить до практичних тренувань. Навчання проходить на спеціально обладнаній автівці з ручним кермуванням.
Інструктор пояснює, тут потрібно звикнути, що все навантаження на руки, але успіхами учня задоволений. Уже наступного тижня допомагатиме Олександру змінити керування на ручне у його особистій машині.
"Зрештою ми отримали те, що отримали. Людина за пів години навчилася водити машину за допомогою ручного керування", – каже інструктор з водіння Андрій Шереметов.
Автошкола в університеті внутрішніх справ працює близько пів року. За цей час близько 20 людей з інвалідністю отримали категорію В – водія легковика.
"Вони повертаються до соціуму: навчаються, набувають знання, отримують вміння. Ось для них це важливе", – переконує інструктор з водіння.
А от навчання на категорію С1 з'явилося нещодавно. У закладі впевнені, що розширення послуг дасть змогу отримати нову роботу людям з інвалідністю. Особливо це стосується ветеранів.
"Як до нас можна поступити на навчання. Особи з інвалідністю йдуть до лікаря, який визначає, чи можна йому далі управляти таким засобом. З цією довідкою він приходить до нас, пише заяву і починає навчання", – зазначив проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Ігор Ковальов.
Студенти автошколи вивчають теорію з водіння 74 години, і ще майже 60 годин практикуються на автомобілях, які спеціально оновили під потреби людей з інвалідністю.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також: Можуть бути інструкторками: у Черкасах відкрили курси пілотування дронами для жінок.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.