Снаряд

Загинув від російського снаряду: спеціалісти ексгумують тіла загиблих на Харківщині

За фактом загибелі відкрили кримінальне провадження

Загинув від осколкового поранення після звільнення села від окупантів. На Харківщині прокуратура разом із поліцією ексгумувала тіло 32-річного чоловіка. Його вбито осколком російського снаряду понад місяць тому. Поховати на цвинтарі через обстріли рідні не змогли. Тож тимчасово поховали у власному саду. Нині правоохоронці мають передати тіло експертам, аби підтвердити причину смерті. Прокуратурі відомо про 13 таких поховань саме у цій громаді. Люди загинули унаслідок російської агресії.

Прокурори, слідчі поліції та криміналісти. Ціла група правоохоронців у Коропах – селі неподалік Харкова. Готуються до проведення слідчих дій у справі щодо російської агресії. За підготовкою спостерігає Катерина Данильченко. Представляючись, підкреслює – українка. Днів 10 як повернулася до села разом із донькою.

"Війну пройшли, також тато загинув тоді на фронті і дядько, і дід. Тепер ще онук загинув. То хоч Гітлер нападав, а тепер від кого ми плачемо?", – каже бабуся загиблого Катерина Данильченко.

Росіяни окупували Коропи ще на початку вторгнення росії. Та онук пані Катерини загинув після звільнення, під час обстрілу. Разом із братом пішов по гуманітарну допомогу. Коли росіяни почали гатити по вулиці.

"Дірка наскрізь, наскрізь у спину пройшла", – додала бабуся загиблого.

Мати загиблого Надія Кетлер зауважила: "Я була на сусідній вулиці Чапаєва, телефоную – де ви? Біжіть в укриття, тому що видно було, що біля дому десь вибухнуло. А молодший син каже: де ти? Біжи ти в укриття, тому що Льоші немає. Я думала – він помилився. Оглушило чи поранило. А коли прийшла – там помилки не могло бути. У нього біля лопатки, поруч хребта – от така десь дірка була".

Це сталося 21 квітня, розповідає слідчим мати загиблого Надія Кетлер. Через сильні обстріли жінці довелося ховати сина у власному саду. Допомагали сусіди.

"Копали вони – спочатку бігали в укриття, а потім, коли глибше, вони падали в цю яму, тому що на луг от там прилітало. Я дивуюся, як їх не вбило, вони там лишилися цілі", – зауважила мати загиблого.

За фактом загибелі відкрили кримінальне провадження. Нині слідчі мають ретельно зібрати та задокументувати усі докази. До могили сина знімальну групу проводжає його мати. Поряд з місцем поховання Олексія Кетлера – молоді вишні. Він любив цей сад, опікувався усім господарством, каже Надія Кетлер.

"Ми коли їхали звідси, тут усе було чисто. Травичка така. Все було прибрано. Він хотів жити! У нього було хворе серце, рік як це виявили, та він старався як міг", – пригадує Надія Кетлер.

Аби підтвердити факт убивства, слідчі ексгумують тіло Олексія. Допомагають волонтери. Нещодавно вони діставали тіла окупантів у сусідній з Коропами Малій Рогані. Нині прокуратурі відомо про 13 захоронень саме цивільних у цій громаді. Тіло Олексія – сьоме, яке ексгумують.

"Це були смерті в результаті прямого влучання танкового снаряду. Надалі внаслідок влучання артилерійського снаряду, після цього смерть через влучання автоматичної зброї. Та це поховання також унаслідок влучання артилерійського снаряду", – наголосив керівник окружної прокуратури Харківської області Олександр Ільєнков.

На впізнанні – сусід та кум загиблого. Рідних слідчі вирішили не залучати. Тіло забирають із собою поліцейські. Його передадуть для проведення експертиз. Після цього рідні зможуть перепоховати Олексія. В чоловіка залишилось дві маленькі доньки.

Оксана Нечепоренко, "5 канал" Харківська область

Читайте також: Хаотичні поховання та літні дощі можуть призвести до епідемічної катастрофи у Маріуполі – Бойченко

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: 

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям Слава!