Тактична медицина

За стандартами НАТО: як у Запоріжжі проходять курси домедичної допомоги – сюжет

В основі курсу – три складових

Врятувати життя та надати першу допомогу пораненому до прибуття медиків. Саме таке завдання базового тренінгу з тактичної медицини, який викладають у Запоріжжі. Курс був розроблений фахівцями з тактичної медицини країн НАТО, та передусім розрахований на військових. Проте, він має неабияку популярність й серед цивільних. Як вчать рятувати життя в умовах війни, дізнавався журналіст "5 каналу".

Як надати першу допомогу собі або пораненому – це базові знання, які в умовах війни необхідні кожному. У Запорізькому волонтерському центрі тактичної медицини навчають за протоколами, розробленими фахівцями країн НАТО. Їх можуть застосовувати як військові, так і цивільні.

"Ми вчимо, як знаходити кровотечу, як правильно тиснути, як накладати турнікети, як тампонувати рани, накладати тиснуючі пов’язки", – розповів керівник центру такмеду "Колесо" Запоріжжя Олексій Засоба.

В основі курсу – три складових. З англійської вони перекладаються як Ко-Ле-Со і означають послідовність дій: "кров – легені – серце", за якими має надаватися перша допомога пораненому.

"Ми вчимо людей, щоб вони навчилися рятувати людину, підтримувати її життя перші 10 хвилин. Бо перші десять хвилин, біля пораненого зазвичай опиняються якісь перехожі, наприклад, можливо патрульні. А швидка приїде через 10-13-15 хвилин", – додав Олексій Засоба.

Усі заняття проводять фахові медичні працівники. Андрій – лікар-реабілітолог, сьогодні у ролі пораненого у ногу.

"Війна надовго, нам треба розуміти, що поруч з нами скажена собака, тому, цивільним й військовим, ДСНС працівникам треба знати, як рятувати себе, як рятувати побратимів", – ствердив інструктор центру такмеду "Колесо" Запоріжжя Андрій.

Дар’я – медсестра швидкої допомоги. На заняття прийшла після робочої зміни. Вона вчить, як допомогти людині з пораненням у легені.

"Ми навчаємо базовим навичкам", – повідомила інструкторка центру такмеду "Колесо" Запоріжжя Дар'я Горошко.

Інструктори центру запевняють, що останнім часом курсами тактичної медицини дедалі частіше цікавляться цивільні. На сьогоднішніх заняттях – вихователі дитячих садків.

"Краще знати знання медичної допомоги, і вони не знадобляться, ніж не знати, а вони знадобляться. Так, як я вихователь, і це може знадобитися для рятування життя дитині, за яку я відповідаю", – підсумувала вихователька дитячого садочка Запоріжжя Олена.

Заняття з тактичної медицини у Запорізькому центрі "Колесо" відбуваються щодня безплатно. Базові знання викладають за один день, але фахівці радять відвідати курси протягом трьох днів, щоб закріпити результат. Щоб сюди потрапити – достатньо записатися через сторінку центру у соціальних мережах.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"

Читайте також: Налякані тікали від бомбардувань: історія переселенців з Донеччини, які оселилися на Житомирщині

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Кінні прогулянки та іпотерапія на Вінниччині – для дітей військових і переселенців

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.