фото

"За день тисячі гривень": скільки витрачають на лікування рідні хворих на COVID-19 у Харкові

До інфекційної лікарні Сергій Шевцов потрапив із підозрою на пневмонію

Інна Ткаченко поховала батька Сергія Шевцова 8 травня. 63-річний чоловік помер через ускладнення, спричинені вірусом COVID-19 .

До інфекційної лікарні Сергій Шевцов потрапив із підозрою на пневмонію та високою температурою. Про коронавірус рідні дізналися на п'ятий день, коли їм рекомендували продезінфікувати будинок та запровадити карантинні заходи. За 10 днів батько Інни помер. За цей час вона змогла зустрітися з лікарем лише раз, у день смерті.

Такі списки родина померлого отримувала двічі на суму близько 3 тис. грн. Найдорожчі у переліку – антибіотики. Крім того, батько щось купував самостійно – каже дочка. Інші пацієнти отримували ще довші списки.

Про потреби інфекційної лікарні волонтерка Наталя Попова дізналася від самих медиків. За її словами, у лікарні бракує лікарів, медперсоналу та ліків.

Вільних місць немає, проте хворих на коронавірус продовжують привозити щодня – кажуть волонтери. У медзакладі ситуацію не коментують. Натомість обласні чиновники запевняють, що ситуація контрольована: персонал укомплектований майже на 100 відсотків, ліжка обіцяють додати, а щодо нестачі ліків – обіцяють розібратися.

Результати роботи комісії чиновники обіцяють оприлюднити наступного тижня. Тим часом, рідні померлого Сергія Шевцова вийшли з карантину – ковікоронавірус у них не виявили.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"