Дрони

Вибуховий подарунок ворогам: як група інженерів та ІТ-фахівців у Черкасах збирають "залізних пташок" для ЗСУ

Один дрон, створений черкасцями, коштуватиме в межах півтисячі доларів, літачок-розвідувальник до 3 тисяч

Частина деталей для майбутнього безпілотника – робота ЗD принтера, решту – творці закуповували. Єгор – інженер цього дрона, зібрав пташку буквально за пів дня. Себе жартома називає дроноводом. Цього розробляв для потреб військових, щоб був швидким, але не дорогим.

"Компоненти закупили дуже швидко, нам допомогли колеги з Польщі та ще деяких країн і так воно дуже швидко з'їхались, ми зібрали. До нього планується приєднати систему, що буде кріпитись корисне навантаження, ми її самі робили, друкуємо на 3D принтері", – розповів інженер Єгор Годованюк.

Цей апарат нестиме вибуховий подарунок ворогам.

"Ми плануємо на один кілограм, а розрахунково можна підняти до двох кілограм, але ми не знаємо наскільки далеко хлопці захочуть відправити таку вагу", – зауважує пан Єгор.

Паралельно з дронами інженери запустили виробництво і невеликих літачків. Вони не розраховані на перенесення ваги, це – очі розвідувальників.

У майстерні вже готовий прототип розвідувального літака, інженери підготували його до тестових польотів. Також під дахом громадської організації "Черкаський інститут міста" конструктори започаткували школу пілотування. Спочатку, як і пілоти великих літаків, керувати пристроями вчаться онлайн.

"Спочатку думаєш легко, схоже на джойстик з відеоігор, але насправді багато різного впливає на техніку пілотування, тобто там фізика вже. Тут ми від першого лиця літаємо, від камери, складно, коли заносить на поворотах", – каже учень-пілот Арсеній Петренко.

Після цього пілотам дозволять взяти пульт керування мінідроном. Його ганяють навіть у приміщенні. А вже після цього дозволяють тестувати великий безпілотник.

Минуло не більше пари тижнів, відколи інженери та айтівці оголосили, що починають робити дрони, як уже посипались замовлення від військових. Залізні пташки на фронті – пристрої не довговічні.

"Це розхідний матеріал, це потрібно розуміти і пояснювати всім, хто донатить на всі ці літальні апарати, розвідувальні живуть трохи довше, квадрокоптери це прям швидко виходять з ладу. Кожен такий апарат рятує життя наших військових і не рятує життя нашого ворога", – наголошує керівник ГО "Черкаський інститут міста" Іван Подоляк.

Один дрон, створений черкасцями, коштуватиме в межах півтисячі доларів, літачок-розвідувальник до 3 тисяч. Майстри намагатимуться максимально здешевити свою техніку. Тестують перший примірник.

Уже цього тижня безпілотник у польових умовах планують випробовувати тут же навчені пілоти. Після цього майстри відправлять крилатого на фронт.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Нагадаємо, раніше в ефірі "5 каналу" бойовий командир ЗСУ Федоренко "Ахіллес" розповів про дрон, на якому тримається вся лінія зіткнення.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Ще два комплекси БПЛА "Очі Арти" надійдуть у ЗСУ, вони пройшли офіційні випробування

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.