Людина тоне

"Вода забирає життя людей на необлаштованих пляжах без рятувальників": як допомогти при утопленні – відео

Більш доросле населення нехтує правилами безпеки

Кількість трагедій на воді зростає. Від початку купального сезону лише на Черкащині вода забрала життя майже півтора десятка людей. Через спеку пляжі повняться відпочивальниками, і не лише на обстежених та дозволених місцях. Крім того, люди нехтують правилами відпочинку та заходять у воду напідпитку. Рятувальники вкотре вийшли на пляжі, щоб нагадати про небезпеку від води. Більше дивіться в сюжеті "5 каналу" у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Без рятувального посту, буйків та обстеження дна відпочивають черкасці на одному з міських невлаштованих пляжів. Єдина зручність – поруч будинки, тож іти недалеко. Але можлива небезпека нікого не лякає, усі вважають себе пильними.

"Такі були в мене знайомі – тонули, а взагалі вода хоч і наш друг, але може бути небезпечною. Це треба завжди пам'ятати", – сказала відвідувачка пляжу Оксана.

На Черкащині спека б'є рекорди. І водойми манять людей. Щоб запобігти небезпечним ситуаціям, рятувальники вийшли на пляжі з попередженнями та майстер-класами з тактичної медицини. Фахівці показали, як рятувати людину в разі екстремальної ситуації. Один із надзвичайників зайшов у воду та імітував потерпілого, який не може випливти. Колега-водолаз підплив на глибину, на цьому пляжі це зовсім поруч із берегом.

"Підплисти зі спини і взяти під руки, спину людини покласти собі на груди і плисти назад. Так вона не завдасть вам шкоди в паніці", – пояснив рятувальник.

Ось так забрати людину до берега найлегше, каже водолаз Олександр Яценко. Але той, хто візьметься рятувати, теж має оцінити свої сили та вміння плавати.

Читайте також: Причина не в алкоголі, люди – виснажені: вже понад 200 осіб потонуло у водоймах України під час купання.

"Здоров'я різне в людей. Вони цього не враховують, тим паче в таку спеку. Алкогольне сп'яніння чи наркотичне і глибина, коли є шторм якийсь. Багато хто хоче перепливти до Києва те Дніпро, але ж без практики, без фізпідготовки не можуть зробити і результат є фатальним", – наголосив водолаз-сапер Олександр Яценко.

Якщо витягнути людину вдалося, на березі варто надати першу допомогу. Якщо ж потерпілий не дихає, необхідно зробити непрямий масаж серця. Рятувальники закликають не йти у воду у стані сп'яніння, на відпочинку не встановлювати заплавні рекорди на глибину, бути обережними у воді та стежити за дітьми. А ще – обов'язково купатися тільки на облаштованих пляжах.

"Більш доросле населення нехтує правилами безпеки. На пляжах, офіційно визнаних міською і обласною владою, не трапилося жодної надзвичайної події. Події трапляються, де немає водолазного", – наголосила речниця ГУ ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.

Рятувальники нагадують, якщо лихо таки трапилося, відразу телефонувати за номерами 101 та 112. Цьогоріч від початку купального сезону вода забрала на Черкащині близько півтора десятка людей.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.