Вільні разом: у Черкасах переселенці відзначили річницю деокупації Херсону
У Черкасах відзначили річницю деокупації Херсону та правобережжя області. На Соборній площі міста зібралися черкасці та херсонці, які через війну переїхали до міста. Згадали жахи окупації та радість визволення. Докладніше – у сюжеті Яни Лимаренко.
З прапорами України та Херсонщини зібралися люди на Соборній площі Черкас. Два роки тому цього дня українські війська визволили Херсон та його правобережжя з російської окупації.
Пані Наталія – із Села Гаврилівка на Херсонщині. 5 місяців була в окупації. Каже, росіяни постійно обшукували всі хати, вбивали та катували тих, хто намагався допомогти людям вижити. Сьогодні відзначає визволення, як і два роки тому. Хоча тоді волі і не дочекалася, було небезпечно, втікала.
"Такі страхи, як ми за ці місяці пережили, – я не побажаю нікому. Ми як виїхали на вільну нашу територію – як побачила наш прапор – я плакала, я нашим солдатикам руки цілувала, повітря навіть інше, я не могла ті 5 місяців дихати з ними одним повітрям, а як виїхала в Запоріжжя, на нашу територію, – я стала і не могла надихатися вільним повітрям", – розповіла мешканка Херсонщини Наталія Халак.
Херсон – єдиний обласний центр, який вдалося окупувати росіянам під час повномасштабної війни. Його оточили наприкінці лютого, а 2 березня окупували. В окупації місто було 9 місяців. 11 листопада до Херсону увійшли українські захисники.
Люди вітали воїнів на вулицях Херсону. З ними раділа і вся Україна.
У Черкасах на площі зібралися містяни та вимушені переселенці з Херсонщини. Серед земляків – голова Генічеської військової міської адміністрації Євген Родіонов. Він два місяці продовжував роботу в окупації, згодом потрапив у полон. Після визволення – мешкає на Херсонщині. Чоловік каже, поки Генічеськ в окупації, багато жителів громади розкидані Україною та світом. А частина – досі живе на поневоленій території.
"Територія Генічеська з перших годин, з перших хвилин в окупації. Херсонщина хоче об’єднати всіх людей по всій Україні і за її межами, українці сильні і ми повинні бути разом, розвивати нашу країну", – розповів голова Генічеської військової міської адміністрації Євген Родіонов.
Жителі Херсонщини кажуть: такі акції для них – вкрай важливі. Бо вони дають відчуття єдності і надії, що всі українські землі визволять.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"
Читайте також: Чинили опір загарбникам та чекали на деокупацію: херсонці згадують, як визволяли їхнє місто 2 роки тому.
Дивіться також: