Футбол

В Одесі вшанували пам'ять полеглих українських захисників, провівши футбольний турнір – відео

Кожна команда здобула кубок, зроблений з гільзи 122-го калібру

В Одесі провели 13-й памʼятний захід на честь полеглих українських захисників. Футбольний турнір відбувся у межах благодійного проєкту "Це важливо". Про те, як минув захід та хто прийшов вшанувати героїв, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Аліни Оганезової у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Син Катерини та Олександра – Віталій став на захист країни ще в перші дні російського вторгнення у 2014-му. Кинув навчання у морській академії, бо був переконаний: потрібен на фронті. Служив у 28-й окремій механізованій бригаді. Під час боїв у його машину влучив снаряд. Відтоді йому назавжди 29.

"У нас він був єдиним сином, який добровольцем у 2014 році пішов добровольцем. На жаль, дуже мало служив. 16 липня 2014 року він загинув на Донеччині, Шахтарський район, село Маринівка. Ні дружини, ні дітей не було. Так що на даний час ми з чоловіком самі", – поділилася мама загиблого військовослужбовця Катерина Шум.

Щоби вшанувати пам’ять полеглих захисників, в Одесі провели 13-й памʼятний турнір у межах благодійного проєкту "Це важливо". На футбольному полі зустрілися три команди.

"Ми повинні памʼятати тих хлопців, що загинули на війні, тому що це важливо для нас усіх", – сказав капітан футбольної команди "Захисник" Андрій Коваленко.

Керівник проєкту Денис Жарков розповідає: турнір присвятили трьом полеглим захисникам. Традиційно запросили і рідних. Щоб урочисто передати державні нагороди та вшанувати памʼять їхніх близьких.

"Ми вшануємо пам'ять двох морпіхів 137-го батальйону, це Михайло Макушев, і 503-го батальйону, це Валерій Болдишор. Плюс бійця 28-ї бригади – Віталій Шум. Це всі хлопці з Одеського регіону. Це важливо по одній простій причині. Їх поруч із нами сьогодні немає. І єдине, що нам залишається, зробити все для того, щоб пам'ять про них була навічно в нашому суспільстві, щоб не допустити, щоб подвиг і ціну, яку вони заплатили, була забута", – наголосив ветеран російсько-української війни Денис Жарков.

Читайте також: "На футболках імена побратимів, загиблих на "Азовсталі" та в Оленівці": як військові долають наслідки травми через мистецтво.

Віддати шану побратимам приїхали військові та ветерани. Так, Олег згадує про юного 23-річного хлопчину Михайла Макушева як про надзвичайно хороброго та сильного чоловіка. Він пройшов чимало гарячих точок, зокрема, Благодатне та Авдіївку.

"Був компанійським хлопчиком, дуже шустрим, жив і захищав свою країну щиро. Не країну – Батьківщину! Не шкодуючи ні сил, ні здоров'я, але, на жаль, життя забрало. В першу чергу – це виховання молоді, вшанування пам'яті і подяка тим батькам та родичам, які виховували цих героїв", – зауважив ветеран російсько-української війни Олег Бойко.

Співорганізатор памʼятного заходу Анатолій Місюра каже, такі турніри стали доброю традицією, яку обовʼязково потрібно продовжувати надалі. Він твердо переконаний: ті, хто віддали своє життя за наше майбутнє, ніколи не мають бути забуті.

"Ми продовжуємо, я скажу, добру традицію, вшановувати наших героїв. На жаль, це вшанування йде не тільки тих, які живі, а й тих, які загинули, полягли на полі бою за незалежність України. Пам'ять повинна бути завжди, щосекунди, щохвилини, щогодини. Ті люди, які захищали і дали змогу нам сьогодні пограти в футбол, про них потрібно пам'ятати постійно. І вдень, і вночі, і всі повинні, і дорослі, і діти, знати, що герої не вмирають", – наголосив гендиректор футбольного клубу "Чорноморець" Анатолій Місюра.

Після завершення турніру учасники отримали символічні призи. Кожна команда здобула кубок, зроблений з гільзи 122-го калібру. Такими снарядами наші захисники влучно нищать окупантів.

Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

Дивіться також: