Центр рекрутингу

"У Центрах рекрутингу мобілізаційні заходи не здійснюються": в пріоритеті не примус, а лише заохочення – чому не варто боятися таких організацій

Особливістю рекрутингових центрів називають цивільний формат

В Одесі розпочав роботу перший рекрутинговий центр української армії. Працівники центру кажуть, що повісток не вручають, лише консультують усіх охочих. Потенційний шукач вакансій у війську може прийти до центру на консультацію стільки разів, скільки вважатиме за потрібне. Докладніше про роботу центру дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Аліни Оганезової у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Вадим – один із перших, хто прийшов до нового рекрутингового центру в Одесі. Чоловіку – 46, має фах водія. Ділиться, що давно хотів піти служити. Тепер має можливість самостійно обрати підрозділ та професію.

"Є бажання узнати і піти служити в Збройних силах України. Усвідомлено йду в армію тому, що в мене дуже багато друзів і знайомих служать. Ну, а чому б і ні? Я що, якийсь другій чи що? Ні", – сказав військовозобов'язаний Вадим.

В Одесі почав працювати перший в місті рекрутинговий центр української армії. Головне завдання працівників закладу – консультувати всіх охочих, як доєднатися до Збройних сил України. Нині відкрито понад 10 тисяч вакансій, розповідають рекрутери.

"Для кожного бажаючого ми зможемо знайти вакансію, яка підходитиме саме йому. Людина має право подумати, у людини є вибір, тобто людина може до нас звернутися стільки, скільки разів бажає", – пояснила працівниця Центру рекрутингу української армії Неля Ломакіна.

Особливістю рекрутингових центрів називають цивільний формат.

"Тут немає військових, тут немає представників ТЦК. Це офіційно заборонено відповідними розпорядженнями Генерального штабу. Там, де працює Центр рекрутингу української армії, мобілізаційні заходи в приміщенні не здійснюється", – пояснив уповноважений представник Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Читайте також: Повістки не видають: як працює рекрутинговий центр та які професії хочуть опановувати дніпряни – сюжет.

Представники ж військових підрозділів запевняють: люди на фронті потрібні, але в пріоритеті має бути не примус, а заохочення до військової служби.

"Одеса – це місце моряків. Багато хлопців та дівчат, і чоловіків та жінок розуміється, що таке моряк, і саме тут можна буде отримати інформацію. Це різноманіття посад, не обов'язково військової, це різні посади. Кораблі, флотилії є як в Одесі, так і за кордоном", – зауважив начальник відділу персоналу флотилії Військово-морських сил ЗСУ і капітан 1 рангу Володимир Бойко.

"У нас є вакансії на будь-який смак, на будь-які таланти. Можемо підібрати посаду для людей з різним цивільним досвідом і навчити. Також зараз ми пріоритетно набираємо операторів БПЛА і операторів радіоелектронної броні", – зазначила офіцер резерву окремого батальйону командування сил ТРО Тетяна Чороба.

Місцева влада каже – відкриття рекрутингового центру є справжньою подією для Одеського регіону. І закликають українців приходити, щоб отримати всю необхідну інформацію.

"Впевнений, що і так велика кількість людей, які прагнуть служити, які допомагають Збройним силам України не лише словами, фінансово, а своїми руками, своїми всіма зусиллями, можуть приходити, отримувати різноманітну інформацію і вступати до лав Збройних сил України", – заявив заступник голови Одеської ОВА Сергій Кропива.

Щоб отримати фахову консультацію, треба зателефонувати на гарячу лінію, звернутися через сайт або прийти до центру особисто.

Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також фотогалерею за темою: